Pravidla fóra

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Katerina, Ježek

Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4099
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 100 times
Been thanked: 22 times

Pravidla fóra

Nový příspěvek od Ježek »

 1. PRAVIDLA FÓRA

  K zachování pořádku, slušnosti a úrovně fóra zde existují dobře míněné rady. Nové příspěvky a myšlenky, nekonformní názory jsou zde vítány. Účelem těchto bodů není bránit vyslovení vašich vlastních myšlenek, ale dbát na určitou kulturu diskuse.

  Nevadí, že svým příspěvkem otvíráte starší téma. Může vnést do staršího tématu „nové světlo“. Před napsáním svého názoru si důkladně pročtěte dané téma. Pokud budete opakovat již napsané věci, je to ztráta času, jak Vašeho, tak lidí, kteří Váš příspěvek mohou odstranit (poslat do Pokecu). Vždy se však najde v tématu něco, na co lze reagovat.

  Příspěvek by měl být především k tématu, a to i v případě, že se již samotná diskuse od tématu odklání. Měl by obsahovat nějaký „hlubší smysl“. Zdůvodněte Vaše stanovisko, a to jak souhlasné, tak i nesouhlasné.
  Při nedodržení tohoto pravidla může být váš příspěvek adminem a správci přesunut do jiného tématu, nebo v krajním případě smazán. K povinnosti správců ovšem patří o tomto úkonu informovat (soukromě i veřejně), zdůvodnit tak svoje počínání a předejít budoucím chybám.

  Zásadní je na tomto fóru tolerance a slušnost vůči ostatním uživatelům. V diskusích jde o střet názorový, nikoli osobní. Je třeba k odlišným názorům přistupovat s tolerancí, vlídností, bez urážek. Na druhé straně stojí také člověk z masa a kostí s lidskými problémy i radostmi. Zde by se měli lidé odreagovat, setkávat se v přátelském duchu a přátelsky diskutovat o věcech, které je zajímají. Vulgární či jinak urážlivé příspěvky budou poslány autorovi k přepsání ve slušném tónu.

  Osobní věci by se neměly vyskytovat ve „vážných“ tématech. Od toho tu jsou soukromé zprávy (SZ) a „pokecová“ témata (v kapitole Fórum). Pokud toto někdo nebude respektovat, bude to řešeno adekvátně situaci (možnost přepsání autorem, přesunutí mimo téma apod.)

  Pokud se diskuse odklání od původního tématu, je možné, že ji správci rozdělí na více témat. O tom budou veřejně informovat v Oznámení správců o změnách.

  Při zakládání nových témat je třeba zkontrolovat, zda již podobné téma neexistuje (nástroj Hledat - nahoře pod nadpisem, optání se poradců), je možné, že správci dublované téma smažou, případně sloučí s tím původním. Samozřejmě na to upozorní.

  Pokud na něco reagujete, je vhodné patřičnou pasáž citovat, ovšem v únosné míře – ne celý příspěvek.

  K zajímavým odkazům, kulturním akcím a tipům na knihy je vhodné připsat, o co jde (zvýrazněný nadpis) a blíže to popsat. Vkládání citací, obrázků a odkazů mnohým dělá problémy, není proto problém požádat o vysvětlení admina, či správce.

  Vtipné komentáře a glosy různých vážných věcí snese ***Pokec***.
  Toto téma slouží především jako odreagování po uživatele, nic vážného se tam neprobírá. Díky pomíjivosti příspěvků se čas od času promazává ...

  V případě nějaké nejasnosti (ohledně čehokoli) se obraťte na správce nebo admina – rádi Vám poradí a pomohou.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4099
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 100 times
Been thanked: 22 times

admin, správci a poradci

Nový příspěvek od Ježek »

 1. Admini/správci a poradci - jejich funkce pravomoce, úloha na tomto fóru.

  Admin má v seznamu přítomných červenou barvu. On řeší (rád) všechny technické problémy s fórem. Přenáší některé své pravomoci na správce a poradce.

  Správci a poradci jsou v liště přítomných uživatelů zelení. Navíc jsou uvedeni u "svých" témat, v kterých mohou provádět správcovskou činnost (vysvětleno níže). Na ně nechť směřují přípomínky, upozornění k obsahu, dotazy. K jednotlivým tématům nejsou přiřazeni náhodně, nýbrž na základě svých historických znalostí, proto mohou pomoci i při věcných dotazech. Složitější název jejich funkce vyplývá z dvojkolejnosti jejich rolí na fóru.

  Správci mají na starost dbání na výše uvedená pravidla. Mohou přesouvat, upravovat (opravit špatné citace, odkazy a td.) a v krajním případě i mazat příspěvky, rozdělovat, spojovat, přesouvat témata.

  V případě osobního, rasového, národnostního nebo náboženského útoku bude správce bez milosti dotyčný příspěvek mazat celý nebo jeho část. Svůj úkon oznámí v Oznámení správců a pošle dotyčnému přispěvateli soukromou zprávu (SZ).

  Správci mohou upozornit na špatný formát citace, případně to rovnou opravit. Mohou poradit s nějakou funkcí (vkládání obrázku atd.), k tématům (kam napsat příslušný dotaz, příspěvek). On spravuje i radí, přesto je také jedním z přispěvatelů.

  Správce by měl především upozornit na nějakou chybu, kterou napravil, nebo jen náznak, který se toleruje, i když není nejlepší - v přátelském duchu. Správci nejsou nástroji represe, ale především ti, kteří dbají o pořádek a správný chod fóra. Svoboda slušného názoru je pro ně netknutelná.

  Správcovská rozhodnutí byla měla být dílem širšího konsensu. V případě nějakého nejasného případu by se měli moderátoři poradit mezi sebou, případně i znát stanovisko ostatních.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
 • Podobná témata
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Common Crawl Bot a 0 hostů