Církevní funkce a hodnosti, celibát, ženy v církvi

dějiny křesťanství, Bible, misie, mnišství a jeho řády, kláštery, svatí, inkvisice, protestantismus
Bernard Gui

Nový příspěvek od Bernard Gui »

A takto opravdu je. Nebot knez zastupuje Krista, a Kristus byl muz, tak i knez musi byt muzem. Vzdyt je to logicke.
Paulus Minutus
Panoš
Příspěvky: 69
Registrován: 08 lis 2008 10:14
Been thanked: 2 times

Nový příspěvek od Paulus Minutus »

maser píše:jo už jsem si vzpomněl, bylo to v Opavě \:D/
Vážně? A který opavský klášter to byl, dominikánský nebo františkánský? To by mě docela zajímalo, jak ti mniši tak často přicházeli do jiného stavu. #-o
jur
Pán
Příspěvky: 233
Registrován: 18 kvě 2007 09:49
Bydliště: Polonia

Re: ženy- knìžky, biskupky

Nový příspěvek od jur »

Paulus Minutus píše:Proč by to měla být nadávka?
Aha, tak ze neni? To slovo slouzi pouze ke zpochybneni vedeckych kvalifikaci autora, jehoz nazor se ti nelibi?
Bernard Gui

Nový příspěvek od Bernard Gui »

Clovek by mel napred cist mnoho autoru, aby si udelal usudek. Ne podle vyroku jednoho autora, ci "jedna pani povidala" soudit celou Cirkev.
Mel by jste Jure cist vse mozne i od cirkevnich historiku katolickych, opravdu katolickych- ne modernistu- a pak az si udelat usudek.
Paulus Minutus
Panoš
Příspěvky: 69
Registrován: 08 lis 2008 10:14
Been thanked: 2 times

Re: ženy- knìžky, biskupky

Nový příspěvek od Paulus Minutus »

jur píše:
Paulus Minutus píše:Proč by to měla být nadávka?
Aha, tak ze neni? To slovo slouzi pouze ke zpochybneni vedeckych kvalifikaci autora, jehoz nazor se ti nelibi?
to není zpochybnění jeho kvalifikace, ale zcela korektní označení člověka, který zastává modernistické teologické názory. Tradicionalistu označuju jako tradicionalistu, konzervativce jako konzervativce, modernistu jako modernistu atd. Einfach. O jeho knihu o celibátu v tomto ani nejde, já jsem ji nečetl, ale pokud tam píše o Tridentském koncilu jako o průlomu při zavádění celibátu, tak se přinejmenším mýlí a jeho znalosti církevních dějin jsou velmi, velmi mělké. Navíc nechápu, jak P. Ryœ může být všemi historiky. On je nějaká vícečetná osoba nebo co?
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Nový příspěvek od Viola »

Bernard Gui píše:A takto opravdu je. Nebot knez zastupuje Krista, a Kristus byl muz, tak i knez musi byt muzem. Vzdyt je to logicke.
Jo tak moje logika tohle nechápe. Pokud měl být Spasitel člověkem, nemohl být hermafrodit, ale musel být muž, nebo žena. To, že byl vybrán muž, dle mého názoru v žádném případě neznamená, že jeho pokračovatelé musejí být muži - proč jako?
Čistě technicky, kdyby byl Kristus ženou, byl by váš názor stejný?
jur
Pán
Příspěvky: 233
Registrován: 18 kvě 2007 09:49
Bydliště: Polonia

Nový příspěvek od jur »

Bernard Gui píše:Podivejte se Jure na tyto stranky: www.piusx.org.pl/
Tam je v polstine a urcite o modernistech, proti nimz jiz Pius X. bojoval,a take proc. Pro mne je slovo modernista jako nadavka. Moderniste udelali v Cirkvi velmi spatne veci a prakticky zacali Cirkev rozkladat.
Ja mohu jen tezko posoudit, co je dobre pro katolickou cirkev. :D Byla vubec nekdy katolicka cirkev jednotna? Pochybuji.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1169
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

Paulus Minutus píše:
maser píše:jo už jsem si vzpomněl, bylo to v Opavě \:D/
Vážně? A který opavský klášter to byl, dominikánský nebo františkánský? To by mě docela zajímalo, jak ti mniši tak často přicházeli do jiného stavu. #-o
Když tady všechny nabádáš k pečlivému studiu pramenů, tak by ses podle toho měl taky řídit. Nebyli v Opavě jen dominikáni či františkáni, víme...
Bernard Gui

Nový příspěvek od Bernard Gui »

Ale vzdyt vy nemate prameny. To je jen povest o tech detech a ted tim chcete poskodit Cirkev. Nebo ze by ti dominikani a frantiskani i rodili??
Vzdyt je to nesmysl. Nesmite verit vsem povidackam bab a komunistu kteri hazeli na Cirkev jen spinu.
Paulus Minutus
Panoš
Příspěvky: 69
Registrován: 08 lis 2008 10:14
Been thanked: 2 times

Nový příspěvek od Paulus Minutus »

Viola píše:
Bernard Gui píše:A takto opravdu je. Nebot knez zastupuje Krista, a Kristus byl muz, tak i knez musi byt muzem. Vzdyt je to logicke.
Jo tak moje logika tohle nechápe. Pokud měl být Spasitel člověkem, nemohl být hermafrodit, ale musel být muž, nebo žena. To, že byl vybrán muž, dle mého názoru v žádném případě neznamená, že jeho pokračovatelé musejí být muži - proč jako?
Čistě technicky, kdyby byl Kristus ženou, byl by váš názor stejný?
V teologii žádná kdyby neexistují. Co kdyby člověk nebyl stvořen jako muž a žena, ale třeba jako adam kadmon? Co kdyby první lidé nezhřešili? Přišel by pak Kristus? Jakékoliv kdyby je v teologii nesmyslné. Proč musí být knězem muž, jsem již vysvětloval výše.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1169
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

Bernard Gui píše:Ale vzdyt vy nemate prameny. To je jen povest o tech detech a ted tim chcete poskodit Cirkev. Nebo ze by ti dominikani a frantiskani i rodili??
Vzdyt je to nesmysl. Nesmite verit vsem povidackam bab a komunistu kteri hazeli na Cirkev jen spinu.
Bernarda, zkus ti to přečíst ještě jednou, třeba to lépe pochopíš. Paulus se vysmál té pověsti jen na základě toho, že jaksi muži nemohou rodit, jenže v Opavě tak nějak nebyly jen mužské kláštery, takže ty pověsti mohou mít reálný základ, protože jistě uznáš, že ženy rodit mohou, by jsou jeptiškami.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Nový příspěvek od Viola »

Paulus Minutus píše:Proč musí být knězem muž, jsem již vysvětloval výše.
V takovém případě já osobně v tom žádnou logiku nevidím...
Paulus Minutus
Panoš
Příspěvky: 69
Registrován: 08 lis 2008 10:14
Been thanked: 2 times

Nový příspěvek od Paulus Minutus »

Zany píše:
Paulus Minutus píše:
maser píše:jo už jsem si vzpomněl, bylo to v Opavě \:D/
Vážně? A který opavský klášter to byl, dominikánský nebo františkánský? To by mě docela zajímalo, jak ti mniši tak často přicházeli do jiného stavu. #-o
Když tady všechny nabádáš k pečlivému studiu pramenů, tak by ses podle toho měl taky řídit. Nebyli v Opavě jen dominikáni či františkáni, víme...
no tak nám ty prameny uveď, já si je rád prostuduju, mě by ti těhotní mniši zajímali. Co to tedy bylo za klášter? Já si zítra vyžádám podrobnosti z diecéze. :P :P
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1169
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

Paulus Minutus píše:
Zany píše:
Paulus Minutus píše: Vážně? A který opavský klášter to byl, dominikánský nebo františkánský? To by mě docela zajímalo, jak ti mniši tak často přicházeli do jiného stavu. #-o
Když tady všechny nabádáš k pečlivému studiu pramenů, tak by ses podle toho měl taky řídit. Nebyli v Opavě jen dominikáni či františkáni, víme...
no tak nám ty prameny uveď, já si je rád prostuduju, mě by ti těhotní mniši zajímali. Co to tedy bylo za klášter? Já si zítra vyžádám podrobnosti z diecéze. :P :P
O těhotných mniších jsem nenapsal ani slovo, to jsi špatně četl. To byl jen tvůj nepovedený pokus o vtip zpochybňující hypotézy o dětských kosterních nálezech souvisejících s opavskými kláštery.
Paulus Minutus
Panoš
Příspěvky: 69
Registrován: 08 lis 2008 10:14
Been thanked: 2 times

Nový příspěvek od Paulus Minutus »

no tak nám už konečně napiš, co to bylo za klášter!
Paulus Minutus
Panoš
Příspěvky: 69
Registrován: 08 lis 2008 10:14
Been thanked: 2 times

Nový příspěvek od Paulus Minutus »

jo aha, takže teď už to není spousta koster, teď už jsou to hypotézy o dětských kosterních nálezech. Takže asi něco jako černá sanitka. Super!
jur
Pán
Příspěvky: 233
Registrován: 18 kvě 2007 09:49
Bydliště: Polonia

Re: ženy- knìžky, biskupky

Nový příspěvek od jur »

Paulus Minutus píše: Navíc nechápu, jak P. Ryœ může být všemi historiky.
Neni to jedine, co nechapes.
Paulus Minutus
Panoš
Příspěvky: 69
Registrován: 08 lis 2008 10:14
Been thanked: 2 times

Re: ženy- knìžky, biskupky

Nový příspěvek od Paulus Minutus »

jur píše:
Paulus Minutus píše: Navíc nechápu, jak P. Ryœ může být všemi historiky.
Neni to jedine, co nechapes.
no to je možné. Ty jsi to zřejmě pochopil, tak bys nám mohl vysvětlit, jak je možné, že všichni historici jsou P Ryœ a P. Ryœ je všemi historiky. Sice je hezké, že se na něčem shodují, ale přesto mi ta mnohojedinost připadá poněkud záhadná.
Bernard Gui

Nový příspěvek od Bernard Gui »

Proc napadate Paula Minuta? Vzdyt opravdu o tech detskych kosternich nalezech jsou jen a jen hypotezy. To muze byt cokoliv. Nebo tam byly opravdy kdysi deti zakopany, ale to nic nenaznacuje ze by to mely byt deti reholnich sester. Vzdyt kdokoliv muze zhrabat mrtvolu- a podle vas to jsou JASNE! dukazy ze jde o deti reholnic. Ja takovym pohadkam neverim. Neni dostatek dukazu, a to uz my asi nezjistime. Jak si vy muzete byt jisti ze jde zrovna o vrazdy v klasterech?
jur
Pán
Příspěvky: 233
Registrován: 18 kvě 2007 09:49
Bydliště: Polonia

Re: ženy- knìžky, biskupky

Nový příspěvek od jur »

Paulus Minutus píše: jak je možné, že všichni historici jsou P Ryœ a P. Ryœ je všemi historiky.
To bys mel vysvetlit ty, protoze jsi to napsal ty, ne ja.
přesto mi ta mnohojedinost připadá poněkud záhadná.
Mne take. :shock:
Naposledy upravil(a) jur dne 17 lis 2008 21:47, celkem upraveno 1 x.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů