Vstupné na hrady a zříceniny

Hradiště, hrady, tvrze a jiná sídla nobility. Dnešní propagace a obnova.

Moderátor: Zany

Jaké je podle vás vstupné na hrady a zøíceniny

vysoké
3
19%
pøimìøené
9
56%
nízké
4
25%
 
Celkem hlasů: 16

Simka
Zemanka
Příspěvky: 33
Registrován: 13 srp 2006 17:58
Bydliště: Ešonokrk

Re: Sponzoring...

Nový příspěvek od Simka »

Chtěla bych navázat na to,zda jsou hrady drahé.Podle mne je to přimněřené,ale spíše záleží na konkrétním průvodci.Pokud Vás zaujme ani si moc nevzpomete,kolik jste zaplatili za vstup.Opakem je,když se při výkladu nudíte.
Velice doporučuji hrad Bítov na jižní Moravě.Nádherný hrad,úžasná historie a především skvělí průvodci a velmi přijatelná cena za prohlídku. ;)
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Nový příspěvek od Viola »

Mně přijdou ceny pořád ještě dost nízké. Když si vemu, že dospělé vstupné na průměrný hrad stojí polovinu co lístek do kina... Samozřejmě různé rodinné slevy vše ještě zlevní, takže tady podle mě není obava z nějakých zásadních rodinných výdajů, jako je třeba u kina, akvaparků a podobných komerčních zábav, které ale rodiče vesele hradí... A to nemluvím o tom, že stačí zajít do mekáče na hamburger a jen něj utratíte tolik peněz co za dětské vstupné. život je holt otázkou priorit :)
Uživatelský avatar
maser
Panoš
Příspěvky: 66
Registrován: 18 úno 2008 22:16
Bydliště: Jindøichùv Hradec
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od maser »

taktéž si myslím, že vstupné je stále spíše levné. Pravda, většinou jezdím za studentské vstupné na malé zříceniny, ale málokdy se setkám s tím, že bych platil přes 30,- Průvodce většinou ani nepotřebuju, nebo si před návštěvou vždy o lokalitě něco přečtu a ti najatí brigádnící většinou melou nesmysly naučené z papírů a jakákoliv otázka je zaskočí :? (většinou jsou nejlepší průvodci samotní kasteláni). Za "turisticky významější" stavbu si klidně připlatím, nebo zážitek mi nikdo nevezme
To pochybováním dospíváme ke zkoumání, a díky onomu zkoumání poznáváme pravdu. Pierre Abélard (1079 - 1142)
Uživatelský avatar
Maria
Zeman
Příspěvky: 89
Registrován: 16 lis 2007 15:31
Bydliště: hrad Kost

Vstupné na hrady a zøíceniny

Nový příspěvek od Maria »

Myslím si že vstupné je přiměřené. Je pravdóu, že průvodci mají různou úroveň i chování k návštěvníkům.Ale podle mé zkušenosti to také někdy vyplyne z chování návštěvníků.Nemyslím otázky na průvodce..ale chování jako takové.obzvláště někteří zahraniční se chovají až neurvale. Stalo se , že jeden ruský návštěvník si klidně v prostorách hradu zapálil nebo holanďanka kecla na křeslo a jasně že jej poškodila.
A když vidíte lidičky, kteří si kupují vstupenky a spustí dost nevybíravým způsobem na chudáka v pokladně...a vymýšlí si..je to někdy dost náročné být pak usměvavý a pohodově naladěný člověk.A věřte, slova si nevybírají...Ale naštěstí jich není moc..ale pak taky stojí za to....
Hrad Kost je hojně navštěvovaný mnohdy v sezoně to je až 1000 lidí denně, i víc, ale stejně provoz hradu , jeho potřeby oprav to úplně nepokryje. Dobré jsou akce filmování atd.
Jo a ještě mohou tam na hrad pejsci...
Letos se sice zvýšilo vstupné o 10, Kč ale za to se zas snížil poplatek za focení......ale myslím , že to není přemrštěné....
Maria
Uživatelský avatar
Kunhuta Haličská
Panoš
Příspěvky: 61
Registrován: 07 úno 2008 17:37
Bydliště: Zlín

názor

Nový příspěvek od Kunhuta Haličská »

Myslím jsi, že vstupné musí být aby se mohly hrady a zámky udržovat v dobrém stavu.
Pro, rege!!!
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: názor

Nový příspěvek od Viola »

Kunhuta Halièská píše:Myslím jsi, že vstupné musí být aby se mohly hrady a zámky udržovat v dobrém stavu.
Obávám se, že aby se ze vstupného pokryly náklady na údržbu, platili bychom asi jako za muzikály :( .
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4018
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 64 times
Been thanked: 18 times

Re: názor

Nový příspěvek od Ježek »

Viola píše: Obávám se, že aby se ze vstupného pokryly náklady na údržbu, platili bychom asi jako za muzikály :( .
Přesto na pokleslé musikály lidé chodí ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Nový příspěvek od Viola »

KOMOÑ píše:
Zany píše:Jedna z nejrozsáhlejších renesančních staveb ve městě přibyla k výstavním prostorám Národní galerie v Praze (NG), která v ní připravila novou expozici Baroko v Čechách.
To vstupné si mohou vetknout za klobouk. :evil:
No já bych řekla, že celých 150 korun za sbírku jedinečného renesančního a barokního umění je opravdu katastrofa. :roll: Celých šest piv! Jinak každou první středu v měsíci je vstup zdarma.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 872
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Viola píše:
KOMOÑ píše:
Zany píše:Jedna z nejrozsáhlejších renesančních staveb ve městě přibyla k výstavním prostorám Národní galerie v Praze (NG), která v ní připravila novou expozici Baroko v Čechách.
To vstupné si mohou vetknout za klobouk. :evil:
No já bych řekla, že celých 150 korun za sbírku jedinečného renesančního a barokního umění je opravdu katastrofa. :roll: Celých šest piv! Jinak každou první středu v měsíci je vstup zdarma.
Já už teď mám jasno,že půjdu raději na lepší prohlídku,než koukat na nevkusné baroko za takovou cenu.
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Poslední dobou se začíná nechutně rozmáhat zvyk dvojího vybírání za památky.
Když přijedete na Trosky, vstup je za 40,- Kč, což je vcelku přiměřené, by publikační činnost je vzhledem k této památce mírně tristní. Ale aby jste se na hrad dostali, zaplatíte ne 40, ale 90,-Kč, protože musíte chtě nechtě zaparkovat, a to je dražší než vstupné na hrad.
Stejný případ je i na zámku Lemberk. Podobně platíte i na Chojník a myslím, že není potřeba dál pokračovat.
Podle mě to je celkem nechutné, srovnatelné s legálně podvodnými nabídkami cestovních kanceláří a leteckých společností.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 872
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Przemysl de Nyestieyky píše:Poslední dobou se začíná nechutně rozmáhat zvyk dvojího vybírání za památky.
Když přijedete na Trosky, vstup je za 40,- Kč, což je vcelku přiměřené, by publikační činnost je vzhledem k této památce mírně tristní. Ale aby jste se na hrad dostali, zaplatíte ne 40, ale 90,-Kč, protože musíte chtě nechtě zaparkovat, a to je dražší než vstupné na hrad.
Stejný případ je i na zámku Lemberk. Podobně platíte i na Chojník a myslím, že není potřeba dál pokračovat.
Podle mě to je celkem nechutné, srovnatelné s legálně podvodnými nabídkami cestovních kanceláří a leteckých společností.
Mám výhodu vtom,že když sem zjistil kdo si vlastně pronajímá parkoviště,tak u mé osoby by poplatek za parkování nebyl žádoucí.
I rodinné známosti nóbrž obchodni se i někdy dokážou prokázat na tak kultovních místech,kde by se nečekalo nic jiného,než vytahat peníze.
Pokud modrej šíp zaparkuje pod hradem,tak už platit nebude.I když souhlasím,že je to nekřes´tanská zlodějna a výberčí si klidně vybírá parkovné a nešastné turisty posílá na hrad,když hrad má zrovna zavřeno...Tohle se mi stalo.A byl sem tak s prominutím nasraný,že kdyby se mi dostal do ruky,tak ho roztrhnu jako hada!Ale posezeni v přilehlé a fenomenálně známé hospodě u šálku dobrého českého turka mi opravil náladu... :wink:
Bez piva to není ono.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host