Nejděsivější hrad v Čechách

Hradiště, hrady, tvrze a jiná sídla nobility. Dnešní propagace a obnova.

Moderator: Zany

Guest

Re: Nejděsivější hrad v Čechách

Unread post by Guest »

Nejděsivější hrad v Čechách je přece Střekov - německy Schreckenstein!
Iohannes
Zeman

Unread post by Iohannes »

Návštěvník wrote:Nejděsivější hrad v Čechách je přece Střekov - německy Schreckenstein!
Pardon, to bylo ode mne.
Katerina
Královna
Been thanked: 1 time

Unread post by Katerina »

Návštěvník wrote:Nejděsivější hrad v Čechách je přece Střekov - německy Schreckenstein!
Máš pravdu, když ho Jan Lucemburský rozestavěl, tak se tak děsně se vyděsil, kolik ho to stálo peněz, že hrad nechal nazvat Schreckenstein a rychle ho prodal.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Zany
Král
Has thanked: 1 time

Unread post by Zany »

Když on ho Jeník nestavěl...
Katerina
Královna
Been thanked: 1 time

Unread post by Katerina »

Zany wrote:Když on ho Jeník nestavěl...
Jestli je Střekov ta krása (bez ironie) na skále nad Labem u Ústí - tak jsem četla, že jo. Ale s tebou se o hradech ani neperu ani nehádám :D - protože jsem to zcela určitě četla v materiálech města ústí .. a v takových materiálecch se jeden doví věci ...

Sorry trochu jsem to pomotala ..ON ho CHTĚL postavit , ale jak už to u něj tak bylo zjistil, že na TO NEMÁ, tak to dal tomu měštanovi.

Já to nevím proč pochopila, že mu to prodal až rozestavěné ..
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Dagmar
Knìžna

Unread post by Dagmar »

Pravda, v hradech se až tak moc nevyznám A proč je to nejděsivější hrad v Čechách :shock: :shock: ? Kromě názvu / asi znali hrůzostrašnosti na TV programech, sic.... :twisted:Může mi to někdo jako méně chápajícímu jedinci vysvětlit?
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov