Nový web a jeho funkce

Autor: Jan Škvrňák <jan.skvrnak(at)gmail.com>, Téma: Web, Vydáno dne: 01. 09. 2005

Nový vzhled těchto stránek může být značně nepřehledný. Zde je krátký přehled jeho funkcí, jenž by měl pomoci v orientaci.

V horním řádku - pod nadpisem, se nachází datum, a 1. nabídka:
hlavní strana - prakticky se neliší od ostatních(vzhledově), v prostředním sloupci je 7 nejnovějších článků, a v pravém poslání webu.
Dále je zde seznam rubrik (nové), odkazy (přibyly nové) a návštěvní kniha (jen pište). Nic z tohoto není potřeba zvláště vysvětlovat.
Úplně nalevo je hledání. Doporučuji ho využívat, je velmi výkonné a narozdíl od staré podoby není vidět seznam článků. Tudy si můžete konkrétní věc (i zmínku) dohledat.
V levém sloupci se nacházejí tyto záludnosti a novinky:
Download - můžete si stáhnout (zatím) zkomprimované galerie.
Rychlý mail - můžete poslat autorovi svůj vzkaz
Kvíz - můžete si zkusit odpovědět na několik jednoduchých otázek a poté porovnat s ostatními.
Ankety, rozšířené vyhledávání a Top 15 (nejčtenějších článků).
5 nejlépe hodnocených a 5 nejčetnějších článků má své vlastní bloky. Dole jsou poslední komentáře s uvedením, ke kterému článku patří.
Výraznou novinkou je přihlášení/registrace čtenáře. Čtenář může si nechat posílat maily o novinkách na stránkách, vytvořit svoje vlastní menu, u komentářů má místo neregistrovaný svoje jméno.Může si vybrat jazyk (CZ/SK), slovensky nebudou články (jsou napsány v češtině).
V prostředním sloupci jsou články. V nabídce je jich podle mého nastavení 7 pod sebou. Pro další lze pod nimi cestovat. Zobrazuje se nadpis a úvod. Při vybrání se místo seznamu zobrazí celý článek. Co umožnují články? Dají se komentovat a hodnotit, to si mysli, je výhoda, hlavně ty komentáře. Jdou také vytisknout. Článek se objeví v novém okně - jen text a obrázky.
Levý sloupec: Indikátor čtenáře, přihlášení četnáře, anketa, novinky a Kalendář Zeleně označeny den, znamená, že přibyl nějaký článek(nky), po kliknutí se objeví seznam. Kéž by byla zelená každý den. Modrá je dnešní den, hodí vás na hlavní stránku.
Tak to je všechno, je toho napsáno moc a asi zbytečně, ale lepší toho napsat více, než abych musel odpovídat na spoustu otázek.
Web se bude ještě hodně vyvýjet a měnit (zlepšovat), tak tento článek neberte jako definitivní a zcela pravdivý.