RSS

Autor: Jan Škvrňák <jan.skvrnak(at)gmail.com>, Téma: Web, Vydáno dne: 29. 06. 2006

Během několika posledních dní se na těchto stránkách objevila anketa a vzápětí i ono zmíněné a neznámé RSS. Nebylo by na škodu o tom napsat několik slov.

RSS (z anglického really simple syndication - volně přeložitelné jako opravdu jednoduché spojení) je speciální formát XML, který umožňuje informování čtenářů o nových článcích, včetně popisů a odkazů ke článkům na zvolených stránkách. K tomu aby se čtenáři zobrazovaly nadpisy a popisy článků, potřebuje speciální program tzv. RSS čtečku s připojením k internetu (např.: RSS Point). Ke stažení zde Tento program po vložení zdroje (spíše zdrojů, RSS se používá pří sledování více oblíbených stránek) už sám zjišťuje, zda na vybraných stránkách nepřibyl nový článek.
RSS je relativně nová věc, ne tolik rozšířená, ale celkem užitečná. Navzdory tomu si myslím, že nestojí za to si kvůli jedněm stránkám hladat na internetu čtečku, instalovat ji. Je to spíš možnost pro ty, kteří již RSS používají a chtěli by mít zprávy i o zdejších nových zprávách.

RSS Středověku.wz : http://www.stredovek.wz.cz/phprs/rss.php

Jedním z důvodů této novinky je také předpokládané velké množství článků v krátkém čase na téma Přemyslovci v průběhu srpna a září.