Nalezeno 10 výsledků hledání

Return

od Ježek
23 zář 2010 21:58
Jump to forum
Jump to topic

Re: Rytířství, turnaje, zbroj ....

Zkus si sehnat tohle: Jan, Libor: Počátky turnajů v českých zemích a jejich rozkvět v době Václava II. Listy filologické, Praha : AV ČR, 128, 1. Nečtl jsem zatím bohužel.
od boukaljan
12 říj 2022 17:17
Jump to forum
Jump to topic

Re: Rytířství, turnaje, zbroj ....

V časopise Muzeum 2/2021 vyšel článek Karolíny Snellgrove "Rytířské turnaje a klání ve středověké a raně novověké Praze a jejich obraz ve sbírkách pražských muzeí", je to i online: https://emuzeum.cz/archiv/muzeum-2-2021
od Ježek
06 úno 2024 15:55
Jump to forum
Jump to topic

Re: skuteční účastníci fiktivního turnaje na Moravě v r. 1409 - prosba o radu

Mým problémem je, že z důvodů formy výstupu mého bádání nemůžu použít nikoho, u koho nebudu schopná dohledat erb, nebo alespoň pečeť (barvy si pak dovolíme domyslet - přeji jen je to fantastika). Momentálně takhle bojuju s Vilémem Sudlice z Litovan, který nastoupil r. 1408 po Hynku Suchém Čertu na ...
od Ježek
06 úno 2024 16:26
Jump to forum
Jump to topic

Re: skuteční účastníci fiktivního turnaje na Moravě v r. 1409 - prosba o radu

Pak mne napadá ještě využít Stížný list https://sources.cms.flu.cas.cz/src/index.php?s=v&bookid=794&page=189 (V.-VIII. i když VIII. bude spíš pomezí Moravy a Slezska) K tomu trochu i tady: https://www.e-stredovek.cz/forum/viewtopic.php?t=487 V tom výčtu mi chybí Smil z Heraltic, případně Boh...
od Wladislaus
07 úno 2024 11:05
Jump to forum
Jump to topic

Re: skuteční účastníci fiktivního turnaje na Moravě v r. 1409 - prosba o radu

Omlouvám se, pořád se mi nějak nedaří odpovědi s citacemi :( Taky mi to chvíli trvalo, než jsem na to přišel. Místo kliknutí na ODPOVĚDĚT (což je vlevo dole pod každým příspěvkem), stačí kliknout na jedno ze tří tlačítek, které jsou vpravo nahoře každého příspěvku. Je tam VYKŘIČNÍK, UVOZOVKY a PALE...
od Ježek
07 úno 2024 14:15
Jump to forum
Jump to topic

Re: skuteční účastníci fiktivního turnaje na Moravě v r. 1409 - prosba o radu

Tak tohle mě pobavilo, to je totiž moje stránka! :D Před pár lety jsem narazil na jeden server, Andor se jmenuje, kde se hrají textové hry a napadlo mě, že bych založil hru na téma Sokolových fiktivních dobrodružství a na základě toho pak třeba někdy napsal celý příběh. Za tím účelem jsem si udělal...
od Wladislaus
07 úno 2024 15:21
Jump to forum
Jump to topic

Re: skuteční účastníci fiktivního turnaje na Moravě v r. 1409 - prosba o radu

Tak tohle mě pobavilo, to je totiž moje stránka! :D Před pár lety jsem narazil na jeden server, Andor se jmenuje, kde se hrají textové hry a napadlo mě, že bych založil hru na téma Sokolových fiktivních dobrodružství a na základě toho pak třeba někdy napsal celý příběh. Za tím účelem jsem si udělal...
od Wladislaus
16 úno 2024 18:13
Jump to forum
Jump to topic

Re: skuteční účastníci fiktivního turnaje na Moravě v r. 1409 - prosba o radu

Pokud je Jak Sokol tvůj oblíbenec, myslím, že nějaké střípky, k němu (např. konkrétní jména i nešlechticů z tlup, se kterými se stýkal) bys načerpal v článku FR. Hoffmanna: Bojové družiny na Moravě a v Čechách před husitskou revolucí - dá se to stáhnout on-line, ale teď to nemůžu dohledat (sborník ...
od Wladislaus
17 úno 2024 11:28
Jump to forum
Jump to topic

Re: skuteční účastníci fiktivního turnaje na Moravě v r. 1409 - prosba o radu

Tak až bude hotovo, doufám, že se to dozvíme třeba tady na fóru. Určitě. Výsledek by měl být hotov v létě, nejpozději v září, ale nějaké základní informace bude manžel zveřejňovat už tento víkend. Možná pošlu odkaz, ale zatím tomu nechce dělat nějakou větší reklamu, tak spíš interně mezi námi :D (n...
od Wladislaus
22 úno 2024 18:10
Jump to forum
Jump to topic

Re: skuteční účastníci fiktivního turnaje na Moravě v r. 1409 - prosba o radu

Tak tohle jsem zaregistroval jenom letmo. Sice mě to tenkrát zaujalo originální grafikou a vůbec zasazením do husitské éry, ale chtě nechtě jsem to musel odložit do šuplíku "snad někdy v budoucnu", kde stále ještě vězí třeba zrovna Kingdom Come... (nepočítám v to začáteční pasáž v Jindrově...