Pravopis na fóru

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Re: zásady kritiky

Nový příspěvek od floriš »

Ingolf píše:...A právě proto je nutné dávat najevo, že nekritizují osobu dotyčného, nebudu dávat najevo žádné reakce, které by ho shazovaly, nebudu si klepat na čelo apod., a budu ukazovat pouze a jen na to, co dělá chybně..
O.K. - chovejmež se podle tohoto postulátu. Nelíbí se mi v tvém počínání, že zde - na veřejnosti - se snažíš komunikovat poměrně korektně, zatímco přes soukromé vzkazy mne opakovaně napadáš a uchyluješ se k nadávkám, i když ti opakovaně sděluji, že s tebou nehodlám polemizovat. Toto se mi z tvé strany jeví jako licoměrnost a podvodné jednání vůči ostatním účastníkům fóra.
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Pravopis na fóru

Nový příspěvek od Ingolf »

SZ jsou mimo jiné od toho, aby se přes ně řešily i osobní věci, které nepatří fórum, stojí to tak i výslovně v pravidlech. Moje SZ vůči tobě byly osobní, jistě, týkaly se tvýho chování, který si nenechám líbit.
Bavit se korektně mi tu jde s každým mimo tebe, v tom nehledej podvod.. A co jsem napsal do SZ, napíšu klidně sem bez jediný změny.., chceš?
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Pravopis na fóru

Nový příspěvek od Ježek »

Škoda, že se k tomu dostávám až teď.
floriš píše: Dovolil bych si poněkud posunout vývoj další kritiky do rozumnější polohy. Je pravda, že mé výroky občas zasahují kritizovaného osobně, ale činím tak pouze ve dvou variantách. 1) když mne někdo osobně atakuje kvůli nějakému mému nesouhlasu s předkládanými fakty - pak se bráním rovněž v osobní poloze, 2) když se někdo hanebným způsobem proviňuje proti gramatice českého jazyka - to není otázka mého pohledu na věc, to je provinění proti platnému zákonnému předpisu, se kterým se „každý“ z nás seznamuje na základní škole.
Ani jedna z možností není důvodem, ani ospravedlněním osobních útoků. Víc k tomu nemám, co říct, snad jen to, že pokud to zde přetrvává, je to chybou správců, potažmo mou.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Pravopis na fóru

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Ježek píše: je to chybou správců, potažmo mou.
Souhlasím!
Ty jsi smazal mou reakci v loňském roce, kde mne tenhle amatér, nazýval debilem-zcela veřejně v pokecu, jeho si tam nechal a na vysvětlení si mi napsal v SZ, že na něj nemám vůbec reagovat a je lepší "odejít od počítače" abych takovou hanlivou urážku vydýchal...
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Pravopis na fóru

Nový příspěvek od Ingolf »

Ježku, budeš ochotný posunout hranice toho, co už nebudeš tolerovat?, konkrétně to můžeme vzít na můj příspěvek, že vnímám jako porušení pravidel i to posílání na základku, úvody typu "jediným omylem je tvoje reakce".. apod.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: zásady kritiky

Nový příspěvek od Ingolf »

floriš píše: Je pravda, že mé výroky občas zasahují kritizovaného osobně, ale činím tak pouze ve dvou variantách. ... 2) když se někdo hanebným způsobem proviňuje proti gramatice českého jazyka -
Pokud to někdo ne a ne rozdejchat, vzniká konflikt...
Takže za konflikt může ten napadenej?
Naposledy upravil(a) Ingolf dne 15 úno 2011 19:59, celkem upraveno 1 x.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: zásady kritiky

Nový příspěvek od Katerina »

floriš píše: Dovolil bych si poněkud posunout vývoj další kritiky do rozumnější polohy. Je pravda, že mé výroky občas zasahují kritizovaného osobně, ale činím tak pouze ve dvou variantách. 1) když mne někdo osobně atakuje kvůli nějakému mému nesouhlasu s předkládanými fakty - pak se bráním rovněž v osobní poloze, 2) když se někdo hanebným způsobem proviňuje proti gramatice českého jazyka - to není otázka mého pohledu na věc, to je provinění proti platnému zákonnému předpisu, se kterým se „každý“ z nás seznamuje na základní škole.

Pokud to někdo ne a ne rozdejchat, vzniká konflikt... Tak já se tedy budu snažit otupit ostří :think: ... ale běda vám, kdo se do mne zase navezete :D
Já bych se tedy přimlouvala, jestli bys mohl trochu otupovat (to ostří) - zejména v bodě 2) - oceňuji, že náš rodný jazyk bedlivě hlídáš - a je to opravdu někdy zapotřebí , ale proč, milý Flordo, občas rovnou v boxerských rukavicích ??
Ted´nemyslím sebe, gramatická chyba mne (sic !) :wink: tedy zamrzí víc než kritika.
Ale u ostatních, ...nikdo nejsme neomylný, a je myslím dobře rozpoznatelné , kdy se to stalo z nedbalosti či nesoustředění, a kdy se jedná o macešské zacházení s rodnou řečí (eufemisticky řečeno).
Někdo napíše "už to vydím" - hrůůůza, já se leknu , ale ty hned popadneš dřevec a šup do tjostu. :)

Pokud se můžeme shodnout na tom, že my budeme víc myslet na to, co píšeme, a ty nás už nebudeš hnedka bít do hlaviček za špatnou shodu příčestí s přísudkem , zvláště pokud se jedná o velmi rozvitá souvětí, tak bych zakončila mými kdysi oblíbenými slovy, které mi ovšem znechutilo jejich neustálé opakování dramatickým hlasem Alfréda Strejčka v Domě u Zvonu .. Pax ! Pax!
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Pravopis na fóru

Nový příspěvek od Ježek »

Ingolf píše:Ježku, budeš ochotný posunout hranice toho, co už nebudeš tolerovat?, konkrétně to můžeme vzít na můj příspěvek, že vnímám jako porušení pravidel i to posílání na základku, úvody typu "jediným omylem je tvoje reakce".. apod.
Jsou dvě věci - důslednost a posunutí hranic. Prvně je třeba být důsledný ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Pravopis na fóru

Nový příspěvek od Ingolf »

Takže to nazveme důsledností, tak už nebudeš tolerovat ty forišovy výlevy?
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Pravopis na fóru

Nový příspěvek od Ježek »

Ingolf píše:Takže to nazveme důsledností, tak už nebudeš tolerovat ty forišovy výlevy?
Může být tak ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Pravopis na fóru

Nový příspěvek od Ingolf »

Moc děkuju..
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Pravopis na fóru

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Ingolf píše:Moc děkuju..
Není za co!Pan Floriš, češtinář s malým f,který se tak podepisuje všude, by se mohl omluvit!

A taky se rovnou můžou omluvit ti, co tolerují takového člověka...tím myslím mazání reakcí na jeho příspěvky a jeho nechávat ladem...
Bez piva to není ono.
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Re: Pravopis na fóru

Nový příspěvek od floriš »

Omlouvám se těm, které jsem nespravedlivě osočil... účastníků tohoto fóra - Ingolfa a KOMOŃe - se má omluva tedy netýká.

Pro ty, kdo mne neznají, doplňuji, že 1) nejsem „pan Floriš“, nýbrž „floriš“, 2) ve věcech češtinářských nejsem amatér, 3) označení užitá vůči výše zmíněným byla důsledkem jejich písemných projevů na tomto fóru (nikoli mé svévole), takže je dost dobře nelze považovat za urážky, tím méně hanlivé, 4) ani s časovým odstupem nemám prozatím důvod svá stanoviska nějak radikálně měnit.
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Pravopis na fóru

Nový příspěvek od Ingolf »

Taky jsem tě od začátku mého pobytu na fóru žádal, abychom omezili vzájemnou komunikaci na minimum, nejlépe na nulu. No nestalo se, nedávnou první reakci jsi uvedl úplně zbytečnou větou „ještě přesnější by asi bylo říci, že to tak s největší pravděpodobností vůbec nebylo ...“ Jestli to mělo bejt parodický na moji předešlou větu nebo pokus o žoviálnost nevím, ale každopádně to bylo úplně zbytečný. Ale dobrý, stačí odpovědět argumenty, který dokazují, že jsem se zdaleka neplet. A pak jsi se navez, už to píšu fakt naposledy, ale beru to jako shrnutí – na moji otázku na nekoho jinýho, co je to posvátná povinnost, jsi napsal, že chránit češtinu před takovými amatérskými uživateli, jako jsem já.. - co si to dovoluješ?!!, bavíš se s dospělým člověkem, ne s nějakým parchantem, tak se nediv reakci..., nebudu si říkat „to je florda, on je takovej, to si musím zvyknout..“, já si na takový jednání zvykat rozhodně nebudu a ani není podle mě férový žádat po nových, aby se tomu přizpůsobili, chodili to vydejchávat apod..
Tvoje označení mé osoby za amatéra nebylo výsledkem tvé svévole píšeš, ale mých projevů na fóru. Chyby dělám, nejen v pravopise, i takový chyby, který mě mrzí mnohem, nesrovnatelně víc, ale napadat za ně někoho je svévole, vlastní rozhodnutí, ne nějaká nevyhnutná povinnost, a já tvrdím, že lidí se to dotýká a důležitější je pro mě člověk než jazyk – jazyk je nástroj, který slouží lidem, ne naopak.
Povyšovat se nad někoho, že umím líp češtinu – ocituju kus mých SZ s tebou -
Ingolf píše:myslíš si o sobě, jak jsi skvělej, že ovládáš pravopis a kdovíco?, nejsi, floriši, nejsi, jsi s tím trapnej, otravnej a ubohej.. Kurvíš lidem náladu a ubližuješ jim a já k tomu nebudu mlčet.
Vím, že se v tomhle absolutně neshodneme, vina podle tebe leží na tom, kdo napíše chybu, ne na tom, kdo ho za to napadá a sráží. Nezbývá než žádat po adminovi, aby tvoje zraňující osobní výlevy, kde dáváš lidem najevo, jak jsou blbý, mazal a nebál se sáhnout k příslušným zákazům vstupu na fórum, pokud se tvoje chování bude opakovat.

floriš píše:Omlouvám se těm, které jsem nespravedlivě osočil...
Komu a za co?, koho jsi osočil nepravedlivě a kdy?, a komu jsi vynadal za pravopisnou chybu, tomu se neomluvíš?, tam to bylo podle tebe v právu, tudíž není důvod?
Uživatelský avatar
Dagmar
Knìžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: Pravopis na fóru

Nový příspěvek od Dagmar »

Dlouho jsem na stránkách nebyla............a jen žasnu :o :o :o Ke čtení doporučuji zákony, které jsou platné v této zemi.
Nejen, že z obsahu se může zatočit hlava, ale také gramatika pokulhává. :!:
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Pravopis na fóru

Nový příspěvek od Ježek »

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot, SeznamBot a 0 hostů