Pokec o hudbě...

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1124
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Re: porta

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Tekla píše:
Anonym píše:Já jsem Ba i na portě hrával,třikrát jsme byli i vítězi severočeské porty.
tak se pochlub, v cem jsi hral? :wink:
To by mě taky móóóc zajímalo... :)
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Nový příspěvek od Georg »

napsal jsem to výše.Hrál jsi taky?Nebo chodil?Vzpomínáš na uvaděče a poetu Kovaříka.Jo a taky jsem párkrát hrál na sokolovském festivalu politické písně.Perfektní zážitek komunistických paradoxů.To dávali na rozdíl od Porty v televizi.
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1124
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Porty

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Georg píše:napsal jsem to výše...
Omlouvám se, ale ze S(z)Č mě napadají snad jen Roháči z Lokte? Sorry...
Georg píše:...Nebo chodil? Vzpomínáš na uvaděče a poetu Kovaříka...
Jj, já jen "chodil". Ano Kovařík i se svými narážkami mezi řádky byl skvělým glosátorem a osvěžením v tom komunistickým marazmu...
Porty a např. ještě svojšický Slunovraty byly pro mne i pro mnoho jiných světýlkem na konci tunelu...
Návštěvník

Nový příspěvek od Návštěvník »

Roháči z Lokte ještě pořádali Loketský festival Dostavník,kde jsme hrávali.Stále vyprodáno a perfektní atmosféra.Ale s nimi jsem se viděl jenom na celostátním kole,byli ze západočeskýho kraje.Porta vznikla v Ústí a u jejího vzniku byli Fešáci,tehdá ještě Blue Grass Hoppers.Jinak výborný byli v trampský písni kadanští Verumka./velký rum a malý kafe/.Zpěvačka Jarmila Koblicová teď zpívá v Hudbě Praha.Perfektní byly i Večery v Ústí na Střekově,kde tehdá vystupovali i herci z ústeckého Kladivadla Hrušínský,Šmitzer,T"opfer ajiní.Hlavně ty posezení potom.Samozřejmě kapitán Kid,Měl jsem tu čest sním párkrát hrát.Ale byl jsem taky svědkem jak STB sundala jednoho zpěváka rovnou z jeviště a pak byl konec.A asi budeš znát Mirka Ošance,dnes častého hlasatele u country přadů.Jo a s námi taky začínalJ osef Náhlovský, pak byl spíš konferencier.A ještě zpěvák s hlubokým basem Šáhlavský ,znáš asi když jde Blizzard s vichřicí.Tolik pár jmen ze severočeskýho kraje naší doby.Je mi smutno nad těmi dnešními Portami.Je to tím,že už se nic mezi slovy hledat nemusí.Hrát pro 6 až 10 tisíc lidí jako v Olomouci či Plzni zážítek na celý životGeorg
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1124
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Porty & kapitán Kid

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Jj, kapitán Kid to je klasika nejklasičtější. Mám jeho ještě vinilovou desku, eLPíčko a občas je slyšet na Country rádiu. Taky jednou byl ve Svojšicích. To víš, to byl zážitek. Jestlipak mu někdy vyšlo CDéčko?
No a dnešní Porty? Můžu ti říci, že po listopadu jsem nebyl ani na jedné. Ale právě proto se letos chystáme po dlouhé době s kamarády do Jihlavy, abychom po letech zalomili palce, sešli se u pivka a porovnali tu současnou Portu s těmi před listopadem (např. plzeňskými v Lochotíně) a pak se uvidí... :wink:
To víš, nepojedeme ale vláčkem s USárnami, ale auty bez zavazadla. Léta přibyla... :(
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Nový příspěvek od Georg »

Kapitán Kid rozpustil kapelu kolem roku 75 a vystupoval pak sám a dost zřídka.Psal detektivky, pod svým jménem J.Velímský A maloval. Především obrazy svých několika manželek.Takovou jedovatou žlutí ,dost depresivní podívaná....Georg
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

LAST.FM

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Obrázek
Znáte někdo server
http://www.last.fm/music/+free/ ? 8)
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Nový příspěvek od Georg »

Koukal jsem Přemysle,ale nějak mi to nepřehrává.Ale vracím se k jednomu projektu ,který myslím trochu zasloužil více pozornosti.Čerpá z histirie 3 slovanských národů- Olza a Lešek Wronsky.Dávali to o vánocích,a přiznám se,že jsem čubrněl ,že jsme schopni něco takového vytvořit.Je to jasně inspirované Vangelisem,Jarrim,spíš než bych si představoval slovanskou hudbu,jak tvrdí autoři.Ale co vlastně víme o slovanské hudbě?Jaké u ní hledat prvky.Charakterizuje ji polka?Budu troch skeptik.Když si říkám Skotsko Francie,irsko Řecko atd.v uších mi zní něco jedinečného a charakteristického..Ale česká,polská a slovenská?Spíš moravské jsou originální
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Gotická "støedovìká" hudba na CD

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Ars Cameralis hraje hudbu 13-15.st.... http://www.blackpointmusic.cz/shop/inde ... ts_id=3413
(mimo jiných skupin jako třeba Mediaeval Baebes... http://www.mediaevalbaebes.com/disco.htm) :)
a nebo tohle? Musica Vagantium: http://www.musicavagantium.cz/cz/index.htm
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

ZNC

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Včera byli na NOUZOV-FESTu! ZNOUZECTNOST, ( http://znc.cz/ )tentokrát ve tříčlenné sestavě a byli vyborní!!! 8)
Za zmínku ještě stály dvě dívčí punkový kapely:
Parkování také vzadu a Bella Fica.

Obrázek
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

dostala se mi do ruky nebo spíše do ucha tradiční čečenská muzika - je to výborný. :shock: =D> \:D/ \:D/ \:D/
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4013
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 60 times
Been thanked: 18 times

100 °C

Nový příspěvek od Ježek »

Včera jsem byl na 100 °C, docela si to dávali (přesto, že hrají anglicky), až na problémy zvukaře, zahráli i Azataki, takže spokojenost.
Fotku bohužel nemám, protože se bojím tahat foák na tyhle akce... nečekaně.
Toho, si važte, protože když něco dělám na stránkách, tak poslouchám tuhle kapelu.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

SKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Nedá se svítit! :-s musel jsem... :| pustil jsem jsi SKA music protože na mě přišla nějaká depka :?
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4013
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 60 times
Been thanked: 18 times

Re: SKá

Nový příspěvek od Ježek »

Przemysl de Nyestieyky píše: pustil jsem jsi SKA music
Poslední dobou poslouchám dokola pořád SKA - P ze Španěl. Už bohužel zanikly, ale než se tam stalo, povedlo se jim celkem slušně ovlivnit SKA hudbu na celém kontinentě. I když je pravda, že o tom co oni, žádné české SKA nezpívá, spíš jen ty nejradikálnější punkový bandy.
Je to taky nejrychlejší SKA, co znám, ale to bude tím, že Španělé mluví strašně rychle ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Re: SKá

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Ježek píše:..SKA - P ze Španěl. Už bohužel zanikly..Je to taky nejrychlejší SKA, co znám, ale to bude tím, že Španělé mluví strašně rychle ...
To brzo zanikli když začali hrát v 1994. Ale jako extrém mi to nepříjde. Klasická SKA pohodovka. :D SVěží a veselá... ale kdyby´s řekl, že kontinentálně ovlivnili hudbu The Specials nebo The Selecter tak bych Ti věřil víc... :D :D
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Electric Bazar

Nový příspěvek od acoma »

Mam za sebou Sazavafest a uplne nejvic me dostali francouzsti Electric Bazar - fakt uzasnej bordel. :lol: :palec: \:D/ =D>
http://www.electric-bazar.net/
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Romano Drom

Nový příspěvek od acoma »

Romano Drom taky nebyli špatní - výsledkem je bolavý tělo. :wink: :lol:
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

BSD

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Poslouchám zrovna (opět) alternativní rock (nebo jak bych to nazval) s dívčím zpěvem Budoár staré dámy. Skvělá hudba!
(Ale jestli někdo čeká složitou hudbu, tak mu to ani nedoporučuju).
Obrázek
http://www.freemusic.cz/budoar/kapela_mp3.html
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

muzika v Martiòáku...

Nový příspěvek od floriš »

George píše:Já jsem Ba i na portě hrával,třikrát jsme byli i vítězi severočeské porty.
...a nehrál jsi náhodou i s mimořádným uskupením LUES?
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Nový příspěvek od Georg »

Byli z Ustí?Kdo tam hrál?
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů