Krátké představení

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od slavicekvac »

Juraj103 píše:Čauko!
Ja som Slovák Juraj 103 (peacemaker ma možno pozná z TWF.net :D ). Zaujímam sa o celú históriu ale najme o stredovek čiže STŘEDOVĚK. K tomuto fóru som sa dostal pomerne jednoducho. Proste som sa chcel dozvedieť niečo o Matúšovi Čákovi a našiel som to na http://www.e-stredovek.cz/ a tam bol odkaz na fórum. Tak som tu ! Dúfam že nebudeme na príťaž :wink: Teraz sa zaujímam hlavne o Franskú ríšu (Franskou Říši ) a nebojte sa po česky viem keby dačo. 8)


Ďakujem za váš čas
Tiež vieme po slovensky keby dačo :-) Vitaj.
Uživatelský avatar
Dagmar
Knìžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Dagmar »

Neboj, slovensky také rozumíme :D
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Uživatelský avatar
Juraj103
Měšťan
Příspěvky: 16
Registrován: 19 říj 2012 17:30
Bydliště: Pressburg/Devín

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Juraj103 »

Dagmar, slavicekvac: No jasně :D Děkuji za vřelé přivítání :ugeek: :shifty: :clap: :)
BLOG: http://www.medieval2tw.clanweb.eu
FORUM: http://www.m2twforum.clanweb.eu
Blog a Fórum čisto o stredovekej hre M2TW.
Obrázek
Uživatelský avatar
Gobey
Poddaný
Příspěvky: 3
Registrován: 26 lis 2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Gobey »

Zdravím,

dnes jsem při hledání pramenů k tématu patronátní právo objevil toto forum. Zatím jsem ho jen proletěl, ale i tak se zdá býti zdrojem mnoha zajímavých informací.

O historii se zajímám dlouhodobě, profesně se živím jako advokát a nyní studuji ve 4. ročníku na katolické teologické fakultě UK.

Pokud by někdo potřeboval, jsem schopen (snad :) ) nějak přispět k tématům z oboru práva světského i kanonického, ať již z pohledu historie nebo současnosti a též k tématice církevní, zejména pak katolické.

Honza
Ad maiorem Dei gloriam....
Uživatelský avatar
kacuro
Rytíř
Příspěvky: 151
Registrován: 07 úno 2013 15:33

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od kacuro »

Zdravím,
úplnou náhodou jsem objevil toto fórum a zdá se být zajímavé, ačkoliv jsem ho zatím proletěl jen zběžně. Zajímám se už několik let o dobu stěhováckou až po vymření Přemyslovců r. 1306. Dále se zajímám o přemyslovskou numismatiku - jak badatelsky, tak i sběratelsky. Můj zájem o historii mě v mých středních letech zavedl až na studium VŠ a toto téma jsem objevil, právě když jsem dnes hledal nějakou informaci pro mou BP. Doufám, že zde najdu mnoho užitečného a budu se sám moci zapojit i do některé odborné diskuze ... :lol:
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od slavicekvac »

kacuro píše:Zdravím,
úplnou náhodou jsem objevil toto fórum a zdá se být zajímavé, ačkoliv jsem ho zatím proletěl jen zběžně. Zajímám se už několik let o dobu stěhováckou až po vymření Přemyslovců r. 1306. Dále se zajímám o přemyslovskou numismatiku - jak badatelsky, tak i sběratelsky. Můj zájem o historii mě v mých středních letech zavedl až na studium VŠ a toto téma jsem objevil, právě když jsem dnes hledal nějakou informaci pro mou BP. Doufám, že zde najdu mnoho užitečného a budu se sám moci zapojit i do některé odborné diskuze ... :lol:
Srdečně vítám. Pořád hledám aktivního účastníka do diskuse o denárech raných Přemyslovců a Slavníkovců, doba Břetislava I už není můj zájem.
Patří do toho také Ottoni, protože jsme byli součástí tohoto řekněme mocenského, obchodního, a církevního prostoru.
Ithron von Kremsier
Měšťan
Příspěvky: 17
Registrován: 03 črc 2013 18:57

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Ithron von Kremsier »

Zdravím všechny,
můj zájem o středověk spadá do období mezi roky 1000-1400, zejména 12.a13.stol., zajímá mne rytířská kultura i duchovní proudy té doby, jsem také velkým obdivovatelem rytířských řádů, křížových výprav, a sakrální povahy ideologie Svaté říše římské.
Věnuju se historickému šermu, tedy spíše věnoval jsem se než jsem se přestěhoval do Prahy a založil rodinu, teď není na to již tolik času a hlavně jsem v Praze dosud nekápl na žádnou skupinu která by se specializovala na období 12.-13.stol.
Středověk mne fascinuje natolik že o něm nejen rád čtu, nejen rád šermuju v kostýmu z této doby, ale rád hraju i počítačové hry nesoucí se v tomto duchu, např. Mount and Blade, Medieval II, XIII.century, Crusaders Kings atd., ale prostě je středověkou ideologií prostoupen celý můj život - přesto jsem normální :D
Ithron von Kremsier
Měšťan
Příspěvky: 17
Registrován: 03 črc 2013 18:57

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Ithron von Kremsier »

No právě, mám kostým použitelný na konec 12. a začátek 13.stol., navíc templářský, potřeboval bych tedy skupinu která se věnuje této době a je zaměřena na křížové výpravy. Samozřejmě mám v plánu dodělat si i oděv světského rytíře, jenomže k tomu nestačí jen nechat si ušít nový varkoč, musel bych mít i nový štít (současný mám samozřejmě v templářských barvách), a to už je trošku více nákladů na člověka s malým dítětem a ženou na rodičovské dovolené - a samozřejmě zbytek výzbroje a výstroje by mi opět neumožnil odchýlit se do jiné doby než přelom 12/13 století.

V CK jsem zatím do módů nešel, neexistují totiž na ně většinou češtiny a má znalost AJ je v podstatě začátečnická a v CK je hodně důležité vědět přesně co mi text říká - i v češtině je to velmi náročné hrát, malá chybka může spustit události přímo katastrofické. :o
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Robert »

Ithron von Kremsier píše:No právě, mám kostým použitelný na konec 12. a začátek 13.stol., navíc templářský, potřeboval bych tedy skupinu která se věnuje této době a je zaměřena na křížové výpravy. Samozřejmě mám v plánu dodělat si i oděv světského rytíře, jenomže k tomu nestačí jen nechat si ušít nový varkoč, musel bych mít i nový štít (současný mám samozřejmě v templářských barvách), a to už je trošku více nákladů na člověka s malým dítětem a ženou na rodičovské dovolené - a samozřejmě zbytek výzbroje a výstroje by mi opět neumožnil odchýlit se do jiné doby než přelom 12/13 století.

V CK jsem zatím do módů nešel, neexistují totiž na ně většinou češtiny a má znalost AJ je v podstatě začátečnická a v CK je hodně důležité vědět přesně co mi text říká - i v češtině je to velmi náročné hrát, malá chybka může spustit události přímo katastrofické. :o
Tiež Ťa vítam na tomto fóre... :) Čo sa týka skupín historického šermu z 12 - 13. st viem, že sú nejaké podobne orientované skupiny v Maďarsku, len presne neviem ich profil. Jedna sa ale volá tuším rytieri kráľa Belu,(ktorého si nespomeniem) takže by to mohlo byť.
Rubáš z Hrádku
Rytíř
Příspěvky: 165
Registrován: 01 pro 2010 15:47
Bydliště: Litoměřice
Been thanked: 2 times

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Rubáš z Hrádku »

Templáře dělají pokud vím Slováci

http://www.bagras.sk/

A v Čechách snad jen

http://ordo-vratislavice.wgz.cz/

Přidat by bylo možná možné i k

http://www.johanite.cz/CS/

Úroveň tvou nebo zmíněných skupin hodnotit nemohu. Mám dojem, že se jedná o projekty, nikoliv jen skupiny, takže by se jim přidružený člen mohl hodit.
Ithron von Kremsier
Měšťan
Příspěvky: 17
Registrován: 03 črc 2013 18:57

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Ithron von Kremsier »

Dík za odkazy Rubáši, ten liberecký templářský spolek by asi mohl být pro mne, určitě je zkusím kontaktovat. Uvažuju také o tom že bych v Praze sám založil skupinu křižáků, věřím že zájem by určitě byl, nicméně u mne je to prozatím kromě finační též časová záležitost, momentálně se pohybuji jen mezi dvěma světy práce/rodina, volného času je v současné situaci minimum, potřeboval bych den delší minimálně o 4 hodiny...:(

Roberte, rád tě tu vidím. :)
richardrg
Zeman
Příspěvky: 87
Registrován: 08 kvě 2012 07:23

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od richardrg »

Ve Vratislavicích se už asi víceméně rozpadli, ti kteří mají zájem něco dělat spolupracují s Německými rytíři z Frýdlantu. A ti se teď také hůře domlouvají mezi sebou.

Na Templáře jsou podle mě nejlepší ti slováci.

Pokud by si se chtěl přidat k Johanitům tak si najdi asi spíše Strakonickou komendu, má členy i v Praze a asi by lépe naplnili tvoji představu o boji.

A nebo zkusit Německé rytíře, kolem Prahy mají také několik členů.

Pak ještě existují Lazariáni, ale vedoucí je z Vimperka a má problémy i sám se sebou.

Projek Křižovníků s červenou hvězdou je již několik let ve stavu příprav.

Možná existují i nějaká uskupení, která se o něco kolem rytířů snaží a nevím o nich. Němečtí rytíři okolo Kolínských bych asi spíše nedoporučil, historie je moc netrápí.
Ithron von Kremsier
Měšťan
Příspěvky: 17
Registrován: 03 črc 2013 18:57

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Ithron von Kremsier »

No já mám varkoč i štít (i prapor) templářský , proto mi jiné řády nepomůžou a pokud bych se rozhodl ušít si nový varkoč a udělat nový štít, tak bych si je udělal v barvách světského rytíře - bylo by to praktičtější - nicméně z finančního hlediska zatím pro mne stejně nerealizovatelné :( .
Bastard
Panoš
Příspěvky: 32
Registrován: 02 črc 2013 08:10
Bydliště: Brno

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Bastard »

Už jsem tady pár dní, ale unikla mi tato diskuse, kde se mohu představit, tak to až teď napravím.
Můj zájem o historii je spíše koníčkem amatéra. Vždycky mě historie zajímala, pocházím ze znojemska a kořeny mám v Jevišovicích a předci co vím pochází z okolních vesnic jako Střelice a Černín. I díky tomu a vazbě k jevišovické krajině můj zájem směřuje hodně tam. V devadesátých letech jsem dělal ten tehdejší historický šerm, ve skupinách Malchus, Bastard a Přemyslovci. Odstěhováním do Brnkongu se vazby na pár let přetnuly, ale tento rok jsem začal znovu cvičit a zajímat se o to, kam se šerm a dění v tomto oboru hnulo. Vždy mě zajímala historie a nedělal jsem šerm jen pro ten šerm. Hodně mě zajímá historie mého rodiště a tak nějak vnitřně cítím vazbu. Hodně se věnuji, tedy na amatérské úrovni, materiálům přelomu 14. a 15. století, tedy markrabské války, doba předhusitská a rozmach lapkovských družin. Zajímá mě i oživlá historie, přesné repliky zbraní, zbrojí, kostýmů, život té doby. Co se týče šermu, tak možná budu mít v budoucnu ambice se vrátit do scéniky, ale v současné době mě zaujaly rekonstrukce šermířských technik dlouhým mečem dle pramenů z 15. a 16. století. Tedy jsem pořídil masku a cvičný meč a pomalu zjišťují kdy se ozve další sval, o kterém jsem neměl nejmenší potuchy, že ho vlastním. Mám v plánu postavit jako model rekonstrukci předpokládaného stavu starého hradu Jevišovice než ho rakušáci jako husitské hnízdo dobili, rozbořili a posádku ve Znojmě upálili. Netáhne mě ta velká historie a politika té doby, spíš opravdu lokální život nižší šlechty, i když se jevišovická větev Kunštátů spíše řadí mezi vyšší moravskou šlechtu.
To je o mně asi tak všechno a málem bych zapomenul podotknout, že e-stredovek má podle mě hodně velkou úroveň, která se na cz netu těžko hledá. Našel jsem zde spoustu informací.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů