Fórum x Články na stránkách

O stránkách, dotazy, připomínky, kritika...

Moderátoři: elizabeth, Ježek, Katerina

thovtt
Kníže
Příspěvky: 349
Registrován: 06 říj 2009 08:41
Been thanked: 1 time

Fórum x Články na stránkách

Nový příspěvek od thovtt »

Myslím,že by stálo za úvahu jednotlivá témata uzavírat a vydávat formou článků,hlavně tam kde je evidentní,že spíše jde o mlácení prázdné slámy,a dochází k určitému rozmělnování tématu.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od elizabeth »

thovtt píše:Myslím,že by stálo za úvahu jednotlivá témata uzavírat a vydávat formou článků,hlavně tam kde je evidentní,že spíše jde o mlácení prázdné slámy,a dochází k určitému rozmělnování tématu.
Máš na mysli některá konkrétní témata a mohl bys ev. i sám nějaký článek napsat a téma ukončit?
Některá témata totiž vznikla jako reakce na nějaký článek a některá byla diskusí a po ní byl napsán článek... Jiná pokračují, i když byl článek napsán. Proto se ptám, zda mluvíš o nějkém konkrétním tématu...
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ježek »

thovtt píše:Myslím,že by stálo za úvahu jednotlivá témata uzavírat a vydávat formou článků,hlavně tam kde je evidentní,že spíše jde o mlácení prázdné slámy,a dochází k určitému rozmělnování tématu.
Tohohle jsem si nevšim :oops:

Zajímavý podnět, ale v zásadě nesouhlasím. Vysvětlím, jak chápu samotné strany a fórum. Stránky jsou hlavním publikačním mediem celého projektu, jsou určené pro široké masy, tedy i pro ty, kteří se chtějí dozvědět několik základních informací a dál je téma nezajímá. Články mají jasnou koncepci, kterou rozvrhne jejich autor (vůbec nejsou nijak unifikované, ačkoli tady byly hlasy volající po tom) a jsou vm. uzavřené - v komentářích se může upozornit na chybu v článku, komentář může něco doplnit, ale v zásadě nikdy nemění článek jako takový.
Fórum naproti tomu je dílem nadšenců do témat a má daleko menší sledovanost. Není určeno k publikaci názorů (resp. článků), ale k diskusi nad problémy, k vyjasňování problémů mezi samotnými diskutujícími. Diskuse je otevřená a nemá žádnou formu - aby kdykoli, kdy se objeví nějaká nová informace nebo názor, mohla pokračovat. Uzavírání témat je z mojeho hlediska blbost a protiví se poslání diskusního fóra - rozmělňování témat lze řešit rozdělováním jich na více témat, mlácení prázdné slámy - tady bude řešení složitější.
S čím zásadně nesouhlasím, je přejímání role stránek fórem, kdy uživatel založí téma, které se stane sirotou - přispívá tam sám, nediskutuje se tam. Pro fórum to téma nemá momentálně smysl, zatímco kdyby ty jednotlivé příspěvky byly přetaveny v článek, na stránkách by nalezly uplatnění.
Nicméně, fórum jako bonus, něco, co stojí nad nebo za stránkami může stránky zpětně ovlivnit - ve spoustě témat lze nalézt informace (dokonce i celé odstavce), které mohou být základem článku na hlavních stránkách. Pak je ale chybou mojí, jakožto "šéfredaktora", že ty diskuse nejsou shrnuty a publikovány (změněné viz. definice stránek) veřejněji. Pokud někdo má ochotu přetvořit diskusi na samostatný článek, má moji podporu.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Katerina »

elizabeth píše:
thovtt píše:Myslím,že by stálo za úvahu jednotlivá témata uzavírat a vydávat formou článků,hlavně tam kde je evidentní,že spíše jde o mlácení prázdné slámy,a dochází k určitému rozmělnování tématu.
Máš na mysli některá konkrétní témata a mohl bys ev. i sám nějaký článek napsat a téma ukončit?
Některá témata totiž vznikla jako reakce na nějaký článek a některá byla diskusí a po ní byl napsán článek... Jiná pokračují, i když byl článek napsán. Proto se ptám, zda mluvíš o nějkém konkrétním tématu...
Přesně, mě ten thovttův nápad také zaujal, jen jsem si nebyla jistá, zda by se mělo týkat jen diskusí tady v tématu Pokec, který se jak známo po čase vymazává, aby nezabíral místo , nebo všech, které se mohli vyčerpat. Protože to vyčerpání může být jen zdánlivé.

V Pokecu, pokud se rozvine zajímavé téma, které by nám byo líto vymazat, by to ovšem mohla být cesta.

Samozřejmě, pokud se do Pokecu dostane diskuse o tématech, která patří do našich "odbornějších" kapitol, tak to tam většinou hnedka překlopíme, viz . např. některá Církevní témata. A pokud takové nosné téma nikam nezapadá , je mu možno nové téma otevřít.

Mohl bys prosím , thovtte naznačit, jaká je tvá představa ??
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
thovtt
Kníže
Příspěvky: 349
Registrován: 06 říj 2009 08:41
Been thanked: 1 time

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od thovtt »

Karko,má představa je následující.Někdo dá do placu téma ,podílí se na jeho usměrnování,klade doplnující otázky .Je evidentní,kdy se příspěvky vyčerpají a začíná spíše egocentrická diskuzeaž do protiřečení vůči ostatním.Téma se jaksi vytrácí,a příspěvky strácí svou vypovídací hodnotu,spíše mají pachut napadání kolegů,nebo vyzdvyhování zla.Ten kdo je iniciátor tématu,potažmo ti kteří ho nejvíce obohatili by se měli dohodnout na jeho zveřejnění.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od elizabeth »

thovtt píše:Karko,má představa je následující.Někdo dá do placu téma ,podílí se na jeho usměrnování,klade doplnující otázky .Je evidentní,kdy se příspěvky vyčerpají a začíná spíše egocentrická diskuzeaž do protiřečení vůči ostatním.Téma se jaksi vytrácí,a příspěvky strácí svou vypovídací hodnotu,spíše mají pachut napadání kolegů,nebo vyzdvyhování zla.Ten kdo je iniciátor tématu,potažmo ti kteří ho nejvíce obohatili by se měli dohodnout na jeho zveřejnění.
Ale to není moc konkrétní... Jak určit objektivně, kdy si protiřečíme, ztrácí něčí příspěvky hodnotu? Nebo dokonce vyzdvihujeme zlo? A kdo nejvíce obohatil téma, jak to chceš určit...? Jak takové diskuse končí je vidět jednoznačně dnes zde, a to ještě šlo o úplný h.... Jak to bude, když půjde o něčí "srdeční téma"? A proč odpovídáš Katce, když se Tě na to ptali tři z nás? Nejsme hodni Tvé dopovědi?
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Katerina »

elizabeth píše:
thovtt píše:Karko,má představa je následující.Někdo dá do placu téma ,podílí se na jeho usměrnování,klade doplnující otázky .Je evidentní,kdy se příspěvky vyčerpají a začíná spíše egocentrická diskuzeaž do protiřečení vůči ostatním.Téma se jaksi vytrácí,a příspěvky strácí svou vypovídací hodnotu,spíše mají pachut napadání kolegů,nebo vyzdvyhování zla.Ten kdo je iniciátor tématu,potažmo ti kteří ho nejvíce obohatili by se měli dohodnout na jeho zveřejnění.
Ale to není moc konkrétní... Jak určit objektivně, kdy si protiřečíme, ztrácí něčí příspěvky hodnotu? Nebo dokonce vyzdvihujeme zlo? A kdo nejvíce obohatil téma, jak to chceš určit...? Jak takové diskuse končí je vidět jednoznačně dnes zde, a to ještě šlo o úplný h.... Jak to bude, když půjde o něčí "srdeční téma"? A proč odpovídáš Katce, když se Tě na to ptali tři z nás? Nejsme hodni Tvé dopovědi?
Betynko, ty jsi dnes v ráží ! Vůbec si nemyslím, si, že svou odpovědí thovvt chtěl ignorovat Vás, ale já jsem ho přece požádala, zda by mi nevysvětlil, jak to myslel., a to on udělal - jen pořád mi ještě chybí to nejdůležitější - vztahoval bys to , thovvte jen na ten Pokec ???
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od elizabeth »

Katerina píše:
Betynko, ty jsi dnes v ráží ! Vůbec si nemyslím, si, že svou odpovědí thovvt chtěl ignorovat Vás, ale já jsem ho přece požádala, zda by mi nevysvětlil, jak to myslel., a to on udělal - jen pořád mi ještě chybí to nejdůležitější - vztahoval bys to , thovvte jen na ten Pokec ???
No jo, trochu jsem se rozjela... Tak se Thovttovi omlouvám a prosím ho jen, aby svou myšlenku na základě Tvých, Ježkových a mých připomínek rozvinul a konkretizoval. Díky oběma... (Tobě zejména za zastavení mé mrzutosti...) :D
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Fórum x Články na stránkách

Nový příspěvek od Zany »

U některých témat mám taky pocit, že by si zasloužily shrnout do samostatného článku, např. některé od p. Slavíčka - (namátkou třeba jeho verze sv. Václava a a prvních generací Přemyslovců)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ježek »

thovtt píše:Karko,má představa je následující.Někdo dá do placu téma ,podílí se na jeho usměrnování,klade doplnující otázky.Ten kdo je iniciátor tématu,potažmo ti kteří ho nejvíce obohatili by se měli dohodnout na jeho zveřejnění.
Takhle to zní zajímavě - že iniciátor tématu může stvořit článek.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od slavicekvac »

Ježek píše:
thovtt píše:Karko,má představa je následující.Někdo dá do placu téma ,podílí se na jeho usměrnování,klade doplnující otázky.Ten kdo je iniciátor tématu,potažmo ti kteří ho nejvíce obohatili by se měli dohodnout na jeho zveřejnění.
Takhle to zní zajímavě - že iniciátor tématu může stvořit článek.
Jo, jo, může, a doufá, že stvoří :-)
pořadí zcela volné, ale můj zájem je:
Václav a datování jeho smrti.
Svatováclavská přilba
Obrazy a opisy denárů raného středověku.
etc je méně vážné.
ad Václav čekám na novinky ohlášené skupinou odpůrců Kristiána
ad přilba, musím ještě fotografovat znovu, mám teď lepší techniku jinak prakticky hotovo
ad denáry je to dost rozdělávka, nevím zda publikovat jedotlivé věci, nebo souhrn. Spíš jednotlivě, souhrny jsou na celý život a ten už nemám.
Taky bych rád další fotky, ale dostupnost je mizerná. Možná teď na ohlášené výstavě denárů NM.
Nejotravnější na věci jsou odkazy :-) Ale dá se to zjednodušit.
Pokud jde o témata neinvazivní archeologie, tak se pokusím mít letadlo cca 2 m šířka a pod ním foťák. To k dalšímu, neboli Hradiště raných Přemyslovců a Slavníkovců.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů