Setkání k sborníku

O stránkách, dotazy, připomínky, kritika...

Moderátoři: elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: Setkání k sborníku

Nový příspěvek od Tekla »

ahojte,
tal mi přišla odpověď z Kadaně, že už se těší na naši návštěvu :)
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Setkání k sborníku

Nový příspěvek od Zany »

Teklo, nedala by se ještě domluvit Růžencová kaple?
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: Setkání k sborníku

Nový příspěvek od Tekla »

Zany píše:Teklo, nedala by se ještě domluvit Růžencová kaple?
Nevím, snad jo - našla jsem kontakt na pána, který od ní má klíče, je to farář Josef Čermák, tel.: 474 344 463. Ale já zatím nevím, v kolik (a kolik lidí nakonec) byste dorazili a na kolikátou tedy prohlídku domluvit... uvidíme, jak se situace vyvrbí...
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: ODSKOK od Sborníku a kacířský nápad !!!

Nový příspěvek od Katerina »

Hele, nevěděla jsem kam s tou myšlenkou tak ji zatím předhazuji Vám... jelikož jsem se právě na dálku strašně zamilovala do katedrály v Bambergu - napadla mě úžasná leč poněkud kacířská myšlenka, co kdybychom letošní sv. Václavský sraz sice začli v Praze, ale hnedka jak se sejdem (brzy po ránu) bychom vyrazili do Bamberga ????????????
je to kolem 3 hodin direction Pilsen, po cestě je Norimberk, taky pěkná věc , myslím, že za ten den to máme zmáklé, a stačily by podle mě dvě auta. Co vy na to ????
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: ODSKOK od Sborníku a kacířský nápad !!!

Nový příspěvek od Tekla »

Katerina píše:Hele, nevěděla jsem kam s tou myšlenkou tak ji zatím předhazuji Vám... jelikož jsem se právě na dálku strašně zamilovala do katedrály v Bambergu - napadla mě úžasná leč poněkud kacířská myšlenka, co kdybychom letošní sv. Václavský sraz sice začli v Praze, ale hnedka jak se sejdem (brzy po ránu) bychom vyrazili do Bamberga ????????????
je to kolem 3 hodin direction Pilsen, po cestě je Norimberk, taky pěkná věc , myslím, že za ten den to máme zmáklé, a stačily by podle mě dvě auta. Co vy na to ????
Tybrďo!! :twisted: jsem pro! mně se dokonce o bamberský katedrále jednou zdálo, ikdyž jsem tam nikdy nebyla... v tom snu jsem tam žila a bylo to pár století nazpět :-) chodila jsem kolem katedrály na trh... :shock: :D
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Setkání k sborníku

Nový příspěvek od Viola »

Tak jak s tím jídlem? Předpokládám, že jde jen o večeři (grilování) a snídani, že? Jak to zajistíme? Pro mě není problém se cestou stavit v nějakém marketu a nakoupit, aby se to v tom horku nezkazilo, jen je třeba vědět co.
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: Setkání k sborníku

Nový příspěvek od Tekla »

Viola píše:Tak jak s tím jídlem? Předpokládám, že jde jen o večeři (grilování) a snídani, že? Jak to zajistíme? Pro mě není problém se cestou stavit v nějakém marketu a nakoupit, aby se to v tom horku nezkazilo, jen je třeba vědět co.
Ahoj, tady bude nejake kureci maso nalozene, tak jestli chcete vzit i nejake jiné veci na gril - treba klobasku nebo tak... necham na vas :) neco k snidani se tu taky najde, tak to s temi nakupy neni nutno prehanet! mozna jestli budete chtit pit vino - tady sice neco je, ale nevim, jestli se to trefi do vkusu vas vinaru :D
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: Setkání k sborníku

Nový příspěvek od Tekla »

akorat ted koukam na predpoved a nevim, nevim, jestli nebudem grilovat v desti... :roll:
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Setkání k sborníku

Nový příspěvek od Ježek »

Tekla píše:akorat ted koukam na predpoved a nevim, nevim, jestli nebudem grilovat v desti... :roll:
Jakou možnost si zmiňovala pro déšť? Posezení vevnitř a jídlo v troubě?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Setkání k sborníku

Nový příspěvek od Viola »

Já myslím,že to s tím deštěm nebude tak žhavý, možná nějaká bouřka, ale snad ne celou dobu.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Setkání k sborníku

Nový příspěvek od Ježek »

Nedáme cestou zpět tuhle výstavu: http://www.npu.cz/html/premyslovske-krivoklatsko/ (díky Acomě za nalezení)?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Setkání k sborníku

Nový příspěvek od Zany »

nějaký report ze setkání nebude? Co jste domluvili, kde jste všude byli, kdo co obědval, etc etc?
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Setkání k sborníku

Nový příspěvek od Katerina »

Zany píše:nějaký report ze setkání nebude? Co jste domluvili, kde jste všude byli, kdo co obědval, etc etc?
Já měla candáta ! A výborného !! :wink:

Ale to asi nechceš zrovna vědět , vid ?

No nec hci mluvit za ostatní, ale určitě něco sesmolíme - myslím, že máme celkem jasno v harmonogramu, v dalších krocích i strategii, ted jen to pomalu dokončovat - teda spíš rychle.

Viděli jsme františkánský klášter, včetně klášterního kostela, neuvěřitelně zaprášeného, ale dobrá zpráva rekonstruovaného, takže se tam postupně odkrývají fresky i výzdoba stěn. Zahrada hezká, ale ne pravá klášterní, jak jsem si myslela. Kadaň je velmi zajímavá, krásné náměstí, a nádherná procházka po hradbách nad Ohří - jen ta katovská ulička, musela jsem se trochu rozdýchat než jsem do ní vlezla, ale pak to bylo fajn.
No a pak jsme grilovali a pracovali na sborníku a povídali a další den jsme byli na zámku Krásný dvůr- no já zas zámky až tak moc nemusím, ale tady byli dost zajímavé věci, třeba akvarely rostlin v jedné místnosti, taky tam někde mají 3 koně, ty jsme neviděli, jen jejich stáj. Obrazy a nábytek jsem si užívala. A zámecký park je opravdu moc krásný , procházka stála za to.
A pak výborný oběd a už jsme se pomalu museli loučit ... my s Ježkem jsme ještě využili objížky a přidali další 4 kiláky a zajeli do Vroutku podívat se na kostel - fotky jsem sem dávala - a skutečně jsme nelitovali. ten je tak náááádherný ....
Tak jen takové první krátké povšechné info
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: Setkání k sborníku

Nový příspěvek od Tekla »

Katerina píše:
A zámecký park je opravdu moc krásný , procházka stála za to.
tady je odkaz na clanek o Cerninovych parcich - zajimave Katko!
http://spizem.sweb.cz/cislo23.htm


btw. k te katovce - jsem si na tebe Katko vzpomnela, kdyz jsem cetla, ze archeologove v Praze zjistili, ze Zlata ulicka byla puvodne jen metr siroka :-) no nevim nevim, jak by se ti v tom stesnanem a krivolakem temnem stredoveku libilo :twisted: tehdy si lidi asi klaustrofobii nepripousteli :lol:
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Setkání k sborníku

Nový příspěvek od Katerina »

Tekla píše:
Katerina píše:
A zámecký park je opravdu moc krásný , procházka stála za to.
tady je odkaz na clanek o Cerninovych parcich - zajimave Katko!
http://spizem.sweb.cz/cislo23.htm


btw. k te katovce - jsem si na tebe Katko vzpomnela, kdyz jsem cetla, ze archeologove v Praze zjistili, ze Zlata ulicka byla puvodne jen metr siroka :-) no nevim nevim, jak by se ti v tom stesnanem a krivolakem temnem stredoveku libilo :twisted: tehdy si lidi asi klaustrofobii nepripousteli :lol:

Díky, díky !!! za ten park !!

Jinak , ó já to mám promyšlené !!!

Pohybovala bych se s Jeníkem pouze v prostorných sálech a volných prostranstvích, nejlépe na Durbuy a v zahradách jeho pařížkého paláce (jak jsou dnes Lucemburksé zahrady ) !! byla bych totiž takový ženský troubadúr, a přilepila bych se na něj jako Guillaume de Machaut v sukních .. :wink: Kdepak - nějaké katovské uličky ...
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů