Historický časopis odborně - populární

Stredověk dnes - historiografie, aktuality, pomoc při bádání ...

Moderátor: Ježek

jitka

Historický časopis odborně - populární

Nový příspěvek od jitka »

Zdravím všechny,
vím, že tu už téma o časopisech, které se věnují dějinám, bylo, ale přesto bych Vás ještě chtěla poprosit o radu a názor.
Chtěla bych obdarovat mého tatínka-nadšence do historie- předplatným nějakého takto zaměřeného časopisu. Pár let zpátky jsme mu předplatili History revue, ale to je už v této době tak nechutně bulvární, že to kupovat nechci. Taťka je inteligentní člověk, má velký přehled (ikdyž samozřejmě není odborník z oboru) takže bych ráda klidně pořídila i nějaký odbornější časopis, ale na druhou stranu třeba Český časopis historický mi už přijde takový moc "suchý", bez obrázků, černobílý, přeci jen, bude to číst hlavně pro radost a odreagování, po práci. Přijde mi těžké něco vybrat, zdá se mi že na trhu je opravdu buď jen něco suše odborného a nebo časopisy historicko- bulvární.
Poradíte?
napadl mě třeba časopis Historický obzor, ale vůbec ho neznám, tek je těžko udělat si názor a pak také Živá historie, která ale mi přijde taky dost bulvární (ikdyž možná ne až tak jako History revue), vím že je pak ještě časopis Dějiny a současnost, ale tam se mi mo nelíbí, že každé číslo má v podstatě nějaké hlavní téma a pak už jen pár dalších...
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Historický časopis odborně - populární

Nový příspěvek od Ingolf »

Takový "normální" časopisy jsou Dějiny a současnost a pak ten Historický obzor, ten je časově zaměřený na novověk.

History revue bude bulvár a senzacechtivost, Český časopis historický je vyloženě odborný, tam si i historici vyřizují účty spolu ve sporu o nějakou otázku, všechno tam je opoznámkované apod..
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Historický časopis odborně - populární

Nový příspěvek od Viola »

Mně přijde jako dobrý kompromis Živá historie - je to čtivě napsané, pro zapáleného laika naprosto dostačující, nejedná se o bulvár.
jitka

Re: Historický časopis odborně - populární

Nový příspěvek od jitka »

A časopis 100+1 Historie? Taky je to do bulvárna, ale neznám ho, máte s ním někdo zkušenosti?
richardrg
Zeman
Příspěvky: 87
Registrován: 08 kvě 2012 07:23

Re: Historický časopis odborně - populární

Nový příspěvek od richardrg »

Asi bych také doporučil Tajemství českých dějin
Uživatelský avatar
Micza
Měšťan
Příspěvky: 20
Registrován: 12 črc 2008 08:33
Bydliště: POZNAŃ - Łazarz

Re: Historický časopis odborně - populární

Nový příspěvek od Micza »

:wink:

Pro ty, kteří mají zájem v Polsko, ale nejenom: "Mówią wieki"
1) Tištěná verze v obchodech nebo poštou...
2) Webová verze: http://www.mowiawieki.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdravy z Poznaňa
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů