Dopisování o kurentu

Stredověk dnes - historiografie, aktuality, pomoc při bádání ...

Moderátor: Ježek

Honza Borůvka
Poddaný
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis 2013 13:36

Dopisování o kurentu

Nový příspěvek od Honza Borůvka »

Dobrý den.
Nevím, zda to píši na správný web a do správné větve fóra, ale zkusím to.

Sháním pro svého kamaráda někoho, kdo by si rád dopisoval o písmu zvaném kurent (někdy též Fraktura). Kolegu, se kterým by si mohl vyměňovat informace o čtení kurentu v dopisech z obou válek a třeba i čtení v matrikách. O tom, co to obnáší toto překládat, kde by se mohl poradit a naopak, komu by mohl popřípadě poradit sám. Kamarád to má pouze jako koníček v důchodu. Korespondence by probíhala asi převážně přes mail, později třeba přes skype.
Pokud by měl někdo zájem a nebo byste o někom věděli, dejte mi prosím vědět tzv. "soukromou zprávu". Můžete zaslat i několik slov o sobě.
Budu i vděčný za informaci, kde takového člověka najít. Prosím ne žádného začátečníka.

Moc Vám děkuji.

Honza Borůvka
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Dopisování o kurentu

Nový příspěvek od Ježek »

Já jsem jen přepisoval z kurentu "sčítání lidu" z Brna 1850 - 1910 jako bridádu. To je asi málo?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Honza Borůvka
Poddaný
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis 2013 13:36

Re: Dopisování o kurentu

Nový příspěvek od Honza Borůvka »

Především Vám děkuji za reakci. Bohužel kurent nemáte jako koníček nebo soustavnou zálibu. Nezlobte se. Ještě jednou díky.
richardrg
Zeman
Příspěvky: 87
Registrován: 08 kvě 2012 07:23

Re: Dopisování o kurentu

Nový příspěvek od richardrg »

Teď konkrétně přepisuji lesní řád Marie Terezie z roku 1754 a nepřijde mi to nějak strašné....

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů