Bitva u Kressenbrunnu

Dějiny od roku 1197 do roku 1378 (smrt Karla IV.) - Přemyslovští králové, 1. dvě generace Lucemburků.

Moderators: elizabeth, Ježek, Katerina

Ježek
Král
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re:

Unread post by Ježek »

Viola wrote:Nevím, kdo mùže být onen purkr. na Dìvínì (když je uveden ještì pøed Jarošem nebo Smilem), nevíte nìkdo? Mìl by to snad být Dìvín u Stráže pod Ralskem, ale kdo (staviteli mohli být Markvartici, ale v roce 1260 už šlo o hrad královský...)? Á propos, v tom výètu mi opravdu nìjak chybí Markvartici...
Je to Heinrich Burgraf von Döben (pásno obvykle jako Dewin) - v Míšeňsku. Později přes sňatek se stal hrabetem z Hardekku. Mělo by mi to vyjít v článku v nejbližší době.

https://www.deutsche-biographie.de/sfz25951.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Viola
Královna
Has thanked: 1 time

Re: Re:

Unread post by Viola »

Ježek wrote:
Viola wrote:Nevím, kdo mùže být onen purkr. na Dìvínì (když je uveden ještì pøed Jarošem nebo Smilem), nevíte nìkdo? Mìl by to snad být Dìvín u Stráže pod Ralskem, ale kdo (staviteli mohli být Markvartici, ale v roce 1260 už šlo o hrad královský...)? Á propos, v tom výètu mi opravdu nìjak chybí Markvartici...
Je to Heinrich Burgraf von Döben (pásno obvykle jako Dewin) - v Míšeňsku. Později přes sňatek se stal hrabetem z Hardekku. Mělo by mi to vyjít v článku v nejbližší době.
No panejo, už samozřejmě nevím, kde jsem kdysi vzala tu Stráž :D
Ježek
Král
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Burgraf von Dewin

Unread post by Ježek »

Ježek wrote: 24 Jun 2022 14:42

https://www.deutsche-biographie.de/sfz25951.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tady je ten článek, už to vyšlo ve sborníku Bezděz: https://www.researchgate.net/publicatio ... hrad_Devin
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Rubáš z Hrádku
Rytíř
Been thanked: 1 time

Re: Bitva u Kressenbrunnu

Unread post by Rubáš z Hrádku »

313215318_2339600726196511_3593272306822339735_n.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.