Hrad Potštejn

Hradiště, hrady, tvrze a jiná sídla nobility. Dnešní propagace a obnova.

Moderátor: Zany

Dalia
Poddaný
Příspěvky: 2
Registrován: 08 čer 2007 10:29
Bydliště: Plzeò

Nový příspěvek od Dalia »

Před pár týdny jsem byla opět po čase na prohlídce Potštejna a pár věcí se tam změnilo. Nejnápadnější je dostavění a zastřešení kostela, uvnitř vznikl prostor používaný pro svatby a různé kulturní akce. Červená střecha na mne působila dost nedobově, ale průvodkyně vysvětlila, že se jedná o repliku původní střechy a že barva taková skutečně byla. K zastřešení se prý rozhodli proto, že stáje s klenutým cihlovým stropem pod kostelem byly poškozovány deštěm. Jinak z městečka jsou vyznačeny 3 nové okruhy naučných stezek, jedna na hrad je věnována opevnění ve středověku, další vede na bývalý hrádek Velešov a poslední mimo jiné na vrch Kapraď naproti Potštejnu na druhém břehu Orlice, tam jsem také vystoupala (je to docela příkrý "krpál", dá zabrat...) a je tam místo, odkud je nádherný, přímo "letecký" pohled na zříceninu Potštejna, doporučuju! Za návštěvu stojí i zámek dole v městečku a kavárnička na jeho nádvoří... :D
"Il faut toujours se réserver le droit de rire le lendemain de ses idées de la veille."

Napoléon Bonaparte
Českej Pepík
Poddaný
Příspěvky: 5
Registrován: 16 bře 2009 17:58

Re:

Nový příspěvek od Českej Pepík »

Zany píše:dovolil bych si skromně odkázat na svoje příslušnou sta na svých stránkách :-)

http://hrady.dejiny.cz/potstejn/index.htm
fotky stojej za houby, taky to jsou jedny z mých prvních, ale domlouval jsem se s kastelánem sousedních Litic, že bych tam zajel ještě před sezónou, než se stromy obsypou listím, tak bych mohl zkusit cvaknout i něco vedle na Potštejně...
Dobrý den,

moc pěkné stránky. Dovolil bych si doplnit, že ten žinkovský se nazývá spíš Potenštejn a pšenka na něm Drslavicům moc nekvetla asi kvůli klášteru v Pomuku, který vlastnil skoro všechno okolo. Jinak je na poměrně malém prostoru kolem Žinkov několik dalších historicky hodně zajímavých lokalit.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů