Nalezeno 13 výsledků hledání

Return

od Wladislaus
17 úno 2023 19:37
Jump to forum
Jump to topic

Re: Slavníkovci nejsou Přemyslovci

Vypadá to, že s analýzou DNA olomouckých Přemyslovců se konečně něco začne dít :D

https://www.irozhlas.cz/veda-technologi ... 7251218_pj

Edit:
Vlastně to spíš patří do tématu o původu Přemyslovců, takže odkaz dávám i tam.
od Wladislaus
17 úno 2023 22:35
Jump to forum
Jump to topic

Re: Kdo vi, jak vznikli Premyslovci? (bez legend)

Konečně jsem se dověděl něco víc k problematice přemyslovské DNA. Cituju z FB skupiny Genetická Genealogie. Cituju: Ve vědě je to tak, že výsledky výzkumu je třeba publikovat a to v odborném recenzovaném časopise. Pak teprve by vědec měl s výsledky předstoupit před novináře. Výsledky výzkumu hrobů j...
od Wladislaus
20 črc 2023 20:40
Jump to forum
Jump to topic

Bitva u řeky Tollense roku -1300/-1250 př.Kr.

https://dandavisauthor.com/wp-content/uploads/2020/05/tollense-1.jpg Jednalo se o první historicky zaznamenanou, ba hned v pravdě epickou bitvu na evropském kontinentu, o níž nemáme žádné písemné zprávy, takže veškeré znalosti pocházejí pouze z archeologického a genetického výzkumu. Byla jí Bitva u...
od Wladislaus
21 lis 2023 11:39
Jump to forum
Jump to topic

Re: Analýza DNA

No... pochybuju, že dotaz bude ještě aktuální. Nicméně odpověď by se mohla hodit komukoli, kdo nad analýzou DNA začne přemýšlet. Koho zajímá jeho vlastní původ, rozhodně doporučuju. Identifikace haploskupiny zjistí mužskou linii (yDNA) a ženskou linii (mtDNA) až k takzvanému chromozomálnímu Adamovi ...
od Wladislaus
02 pro 2023 12:40
Jump to forum
Jump to topic

Re: Sámo - náš největší panovník

Jedno je jisté - Sámo byl nejspíš opravdu mimořádný a výjimečný člověk. Jestli byl naším největším panovníkem, to si netroufnu říct. O jeho vladařských činech bohužel nevíme vůbec nic. Pravděpodobně si ale vedl docela dobře, když podle Fredegara vládl "šťastně 35 let" a měl 12 manželek ( :...
od Wladislaus
01 led 2024 17:18
Jump to forum
Jump to topic

Re: Sámo - náš největší panovník

Takže ešte raz zopakujem to isté, že o zápise autora, či autorov slovného spojenia ".......de pago Senonago.......", si „každý“, alebo „ktokoľvek“, môže myslieť čo chce a naozaj a v skutočnosti si to aj myslí, no ja som Vám napísal to, čo o tomto slovnom spojení, vyplýva z bádania histori...
od Wladislaus
07 úno 2024 11:05
Jump to forum
Jump to topic

Re: skuteční účastníci fiktivního turnaje na Moravě v r. 1409 - prosba o radu

Omlouvám se, pořád se mi nějak nedaří odpovědi s citacemi :( Taky mi to chvíli trvalo, než jsem na to přišel. Místo kliknutí na ODPOVĚDĚT (což je vlevo dole pod každým příspěvkem), stačí kliknout na jedno ze tří tlačítek, které jsou vpravo nahoře každého příspěvku. Je tam VYKŘIČNÍK, UVOZOVKY a PALE...
od Wladislaus
07 úno 2024 15:21
Jump to forum
Jump to topic

Re: skuteční účastníci fiktivního turnaje na Moravě v r. 1409 - prosba o radu

Tak tohle mě pobavilo, to je totiž moje stránka! :D Před pár lety jsem narazil na jeden server, Andor se jmenuje, kde se hrají textové hry a napadlo mě, že bych založil hru na téma Sokolových fiktivních dobrodružství a na základě toho pak třeba někdy napsal celý příběh. Za tím účelem jsem si udělal...
od Wladislaus
16 úno 2024 18:13
Jump to forum
Jump to topic

Re: skuteční účastníci fiktivního turnaje na Moravě v r. 1409 - prosba o radu

Pokud je Jak Sokol tvůj oblíbenec, myslím, že nějaké střípky, k němu (např. konkrétní jména i nešlechticů z tlup, se kterými se stýkal) bys načerpal v článku FR. Hoffmanna: Bojové družiny na Moravě a v Čechách před husitskou revolucí - dá se to stáhnout on-line, ale teď to nemůžu dohledat (sborník ...
od Wladislaus
17 úno 2024 11:28
Jump to forum
Jump to topic

Re: skuteční účastníci fiktivního turnaje na Moravě v r. 1409 - prosba o radu

Tak až bude hotovo, doufám, že se to dozvíme třeba tady na fóru. Určitě. Výsledek by měl být hotov v létě, nejpozději v září, ale nějaké základní informace bude manžel zveřejňovat už tento víkend. Možná pošlu odkaz, ale zatím tomu nechce dělat nějakou větší reklamu, tak spíš interně mezi námi :D (n...
od Wladislaus
22 úno 2024 18:10
Jump to forum
Jump to topic

Re: skuteční účastníci fiktivního turnaje na Moravě v r. 1409 - prosba o radu

Tak tohle jsem zaregistroval jenom letmo. Sice mě to tenkrát zaujalo originální grafikou a vůbec zasazením do husitské éry, ale chtě nechtě jsem to musel odložit do šuplíku "snad někdy v budoucnu", kde stále ještě vězí třeba zrovna Kingdom Come... (nepočítám v to začáteční pasáž v Jindrově...
od Wladislaus
19 bře 2024 21:08
Jump to forum
Jump to topic

Re: Projekt CORONA REGNI BOHEMIAE (podrobné dějiny českých zemí)

Aktualizace 1) Opraven link na obrázek v úvodu. Postupně podle časových možností je ve všech odkazech na jednotlivé roky buď také opravím, nebo nahradím odkazem na dokument v PDF. 2) Do seznamu hotových věcí přidán link na stažitelné PDF "GENETICKÝ PŮVOD EVROPANŮ" , který shrnuje dosavadn...
od Wladislaus
13 dub 2024 15:01
Jump to forum
Jump to topic

Re: Projekt CORONA REGNI BOHEMIAE (podrobné dějiny českých zemí)

Aktualizace

1) Opravena první část o původu Slovanů a starý link nahrazen za nový. Především došlo k aktualizaci teorie o Venetech.
2) Aktualizován seznam pramenů o historické kroniky.