Bitva u Kressenbrunnu

Dějiny od roku 1197 do roku 1378 (smrt Karla IV.) - Přemyslovští králové od Přemysla Otakara I. až k Václavu III., první Lucemburkové (Jan a Karel). Světové dějiny v 13. a 14. století

Moderátoři: elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re:

Nový příspěvek od Ježek »

Viola píše:Nevím, kdo může být onen purkr. na Děvíně (když je uveden ještě před Jarošem nebo Smilem), nevíte někdo? Měl by to snad být Děvín u Stráže pod Ralskem, ale kdo (staviteli mohli být Markvartici, ale v roce 1260 už šlo o hrad královský...)? Á propos, v tom výčtu mi opravdu nějak chybí Markvartici...
Je to Heinrich Burgraf von Döben (pásno obvykle jako Dewin) - v Míšeňsku. Později přes sňatek se stal hrabetem z Hardekku. Mělo by mi to vyjít v článku v nejbližší době.

https://www.deutsche-biographie.de/sfz25951.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Re:

Nový příspěvek od Viola »

Ježek píše:
Viola píše:Nevím, kdo může být onen purkr. na Děvíně (když je uveden ještě před Jarošem nebo Smilem), nevíte někdo? Měl by to snad být Děvín u Stráže pod Ralskem, ale kdo (staviteli mohli být Markvartici, ale v roce 1260 už šlo o hrad královský...)? Á propos, v tom výčtu mi opravdu nějak chybí Markvartici...
Je to Heinrich Burgraf von Döben (pásno obvykle jako Dewin) - v Míšeňsku. Později přes sňatek se stal hrabetem z Hardekku. Mělo by mi to vyjít v článku v nejbližší době.
No panejo, už samozřejmě nevím, kde jsem kdysi vzala tu Stráž :D
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Burgraf von Dewin

Nový příspěvek od Ježek »

Ježek píše: 24 čer 2022 14:42
Viola píše:Nevím, kdo může být onen purkr. na Děvíně (když je uveden ještě před Jarošem nebo Smilem), nevíte někdo? Měl by to snad být Děvín u Stráže pod Ralskem, ale kdo (staviteli mohli být Markvartici, ale v roce 1260 už šlo o hrad královský...)? Á propos, v tom výčtu mi opravdu nějak chybí Markvartici...
Je to Heinrich Burgraf von Döben (pásno obvykle jako Dewin) - v Míšeňsku. Později přes sňatek se stal hrabetem z Hardekku. Mělo by mi to vyjít v článku v nejbližší době.

https://www.deutsche-biographie.de/sfz25951.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tady je ten článek, už to vyšlo ve sborníku Bezděz: https://www.researchgate.net/publicatio ... hrad_Devin
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Rubáš z Hrádku
Rytíř
Příspěvky: 165
Registrován: 01 pro 2010 15:47
Bydliště: Litoměřice
Been thanked: 2 times

Re: Bitva u Kressenbrunnu

Nový příspěvek od Rubáš z Hrádku »

313215318_2339600726196511_3593272306822339735_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů