Kráľovstvo české roku 1300 v Mount and Blade

Stredověk dnes - historiografie, aktuality, pomoc při bádání ...

Moderátor: Ježek

Uživatelský avatar
Peacemaker
Zeman
Příspěvky: 107
Registrován: 29 říj 2007 20:25
Bydliště: Ducatus Nitraensis

Kráľovstvo české roku 1300 v Mount and Blade

Nový příspěvek od Peacemaker »

Neviem či túto tému dať sem, alebo do témy ostatní. Nechám na posúdenie moderátorov (adminov).
O čo ide. Jedná sa o špeciálny mód do skvelej hry Mount and blade. Na poslednú chvíľu sa tvorcovia rozhodli zakomponovať aj Kingdom of Bohemia. Vychádzajú zo známej mapy Európy okolo roku 1300 (vtedy sa to začína) http://mapsof.net/France/static-maps/jp ... e-map-1300
Lenže problém je ten, že o ostatných frakciách im neustále posielajú ľudia nové a nové informácie, kdežto o Bohemii nikto nič. Dominion of the Csak (ríša Matúša Čáka - viď mapu) sa pochopiteľne do módu nezmestí a preto by som im rád pomohol aspoň s tými Čechami. Keďže sa špecializujem výlučne na slovenské dejiny a v tých českých mám priveľké medzery, tak sa obraciam na pomoc tu. Konkrétne slávne mená okolo roku 1300, erby, farby a zbrane a zbroj. Nejaké tie obrázky českých ozbrojencov by tiež boli veľmi osožné.
Ďakujem za akékoľvek informácie.
Uživatelský avatar
Laurentius
Vévoda
Příspěvky: 952
Registrován: 03 úno 2009 19:14
Been thanked: 4 times

Re: Kráľovstvo české roku 1300 v Mount and Blade

Nový příspěvek od Laurentius »

Vypadá to dobře, ale na můj vkus se to bude stejně asi jen málo blížit středověku kolem 1300. Hrál jsem jen základní verzi Mount and Blade bez modů. To já nedám dopustit na ruskou hru XIIIth Century: Death or Glory.
Díval jsem se, že Matúš Čák bude ve frakci Uherska. No zbraně, jednotky a zbroj by měla být podobná jako u Svaté říše římské. Dobu asi moc jasnou nemají. Za Svatou říši tam vidím císaře Jindřicha VII. a ten byl císařem až od 1312 (králem 1308). Dávají tam tak na každou frakci vládce a 10 baronů.

Pokud by to bylo kolem 1300 tak to by tam mohli být např.:
král Václav II. z rodu Přemyslovců
vévoda Mikuláš Opavský
maršálek Dobeš z Bechyně
Vok z Kravař (oba za Benešovice)
Jindřich z Lipé
Raimund z Lichtenburka
Hynek z Dubé (všichni tři z rodu Ronovců)
Bavor ze Strakonic
Jindřich z Rožmberka
Smil z Nových Hradů
Jan z Vartenberka
Tas z Vízmburka

Anglické překlady jmen bych nechtěl radši ani vidět :)
Jako "žoldnéře" jsme používali hlavně německé kontingenty např. z Braniborska (Ota IV. Se Šípem byl vyhlášený válečník).
Uživatelský avatar
Peacemaker
Zeman
Příspěvky: 107
Registrován: 29 říj 2007 20:25
Bydliště: Ducatus Nitraensis

Re: Kráľovstvo české roku 1300 v Mount and Blade

Nový příspěvek od Peacemaker »

Ďakujem za informácie. Nejaké obrázky rytierov z toho obdobia by velmi pomohli a hlavne erby. Lebo zbrane a zbroj by bolo asi ľahké odvodiť od Germánov ako teda hovoríš.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Kráľovstvo české roku 1300 v Mount and Blade

Nový příspěvek od Katerina »

Já teda mám s tou mapkou docela problém - German Kingdom ?? co to je resp. bylo ??

samozřejmě je to maličké, takže z toho nepoznám zda markrabství MOravské je součást onoho Kingdom of Bohemia či ne.
Správná mapka by se určitě dala sehnat.
Chápu že správné názvy tehdejších států v angličtině je asi problém, takže není nutno být přílišně pedantický.

NO a jména českých pánů - je vůbec nutné to překládat do angličtiny ? Není lepší použít zažité názvy z listin - at si hráči užijou :)

pak je to bud pokus o latinský či německý přepis ..

Henrich de Leipa či Henrich von der Lyppa - obojí je jeden a ten samý pán :-)

u Rožmnberka je to jednodušší : Většinou byl Henrich von Rosenberg ,
U Smila z NOvých hradů to je taky jednoduché , více forem bude na výběr u Lichtemburků atd..

a u
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Kráľovstvo české roku 1300 v Mount and Blade

Nový příspěvek od Viola »

Souhlasím s Katkou, to Německo je fakt nějak divně. Navíc mi přijde divné i Polsko - roku 1300 byl Václav korunovaný polským králem, ale tady to vypadá, jako by získaná území byla součástí Českého království, a naopak Polskem je nazýváno Velkopolsko (nebo alespoň přibližně). Korutany jsou taky bez názvu, stejně jako Salcburk.
Uživatelský avatar
Peacemaker
Zeman
Příspěvky: 107
Registrován: 29 říj 2007 20:25
Bydliště: Ducatus Nitraensis

Re: Kráľovstvo české roku 1300 v Mount and Blade

Nový příspěvek od Peacemaker »

Na mapu sa moc nekoncentrujte prosím, pretože aj tak sa z nej do módu nevojde všetko. Práve naopak. Kvôli technickým obmedzeniam atď atď. Ale tie erby a zbrane a zbroj by veľmi pomohli.
Uživatelský avatar
Laurentius
Vévoda
Příspěvky: 952
Registrován: 03 úno 2009 19:14
Been thanked: 4 times

Re: Kráľovstvo české roku 1300 v Mount and Blade

Nový příspěvek od Laurentius »

Erby a obrázky můžu poslat. Už je jdu připravit. Asi bude nejlepší e-mailem. Napiš mně e-mail (tady nebo do soukromé zprávy v uživatelském panelu).
Uživatelský avatar
Laurentius
Vévoda
Příspěvky: 952
Registrován: 03 úno 2009 19:14
Been thanked: 4 times

Re: Kráľovstvo české roku 1300 v Mount and Blade

Nový příspěvek od Laurentius »

Nechci zahlcovat zbytečně odkazy, ale dva články o používané výzbroji a složení vojska na počátku 14. století.

http://www.hradeckydvur.net/obsah.php?k ... =33&id=123
http://www.hradeckydvur.net/obsah.php?kategory=33&id=54
Uživatelský avatar
Peacemaker
Zeman
Příspěvky: 107
Registrován: 29 říj 2007 20:25
Bydliště: Ducatus Nitraensis

Re: Kráľovstvo české roku 1300 v Mount and Blade

Nový příspěvek od Peacemaker »

Výborné linky Laurentius. Pošlem ti do SS môj mail. Zatiaľ úctivá vďaka.
Uživatelský avatar
Peacemaker
Zeman
Příspěvky: 107
Registrován: 29 říj 2007 20:25
Bydliště: Ducatus Nitraensis

Re: Kráľovstvo české roku 1300 v Mount and Blade

Nový příspěvek od Peacemaker »

Ďakujem ešte raz Laurentius za ten materiál, čo si mi poslal na mail :text-bravo:
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů