Historické Romány

historiografie, odborné knihy a jiná periodika, pomoc při bádání ...

Moderator: Ježek

acoma
Královna

hezkej støedovìkej román z Katalánska

Unread post by acoma »

Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Katerina
Královna
Been thanked: 1 time

Pro Betty a další pøíznivce

Unread post by Katerina »

relaxaèních historických románù - se oznamuje, že vylša další Vondruškova historická detektivka s královským prokurátorem Pøemysla Otakara II. Oldøichem Pluhem - Román o rùži.
myslím, že už asi 9.tá v poøadí, mám je všechny - strukturu to vždycky má jako Soudce Ti - tøi záhady v jedné knize - vyšetøuje královský prokurátor .

Celkem dobøe napsané a na odpoèinek ve støedovìku jako dìlané. :)
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
elizabeth
Vévodkyně

Re: Pro Betty a další pøíznivce

Unread post by elizabeth »

Katerina wrote:relaxaèních historických románù - se oznamuje, že vylša další Vondruškova historická detektivka s královským prokurátorem Pøemysla Otakara II. Oldøichem Pluhem - Román o rùži.
myslím, že už asi 9.tá v poøadí, mám je všechny - strukturu to vždycky má jako Soudce Ti - tøi záhady v jedné knize - vyšetøuje královský prokurátor .

Jdu se po ní podívat... :D
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Katerina
Královna

Re: Pro Betty a další pøíznivce

Unread post by Katerina »

elizabeth wrote:
Katerina wrote:relaxaèních historických románù - se oznamuje, že vylša další Vondruškova historická detektivka s královským prokurátorem Pøemysla Otakara II. Oldøichem Pluhem - Román o rùži.

Jdu se po ní podívat... :D
Pøedchozích 9 mohu zapùjèit, už jsem tím nakazila kolegu z práce, který se jinak o historii nezajímá, a zhltal všechny , pìknì postupnì. Tu poslední jsem ještì nezaèala èíst , ale tìším se, jak bude chvilka .... \:D/
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Zany
Král
Has thanked: 1 time

Unread post by Zany »

jo, ètení je to takové "vlakovì oddychové", i když se tam obèas vyskytují rody èi hrady, které v té dobì ještì neexistovaly
elizabeth
Vévodkyně

Jo, jo a Zdislava s Lemberka se potkává s Kunhutou (itp...) ale nevadí, stejnì je mám všechny v knihovnì :wink:
acoma
Královna

Inkvizitor

Unread post by acoma »

Inspirována povídáním s finským "inkvizitorem" jsem si zapùjèila v knihovnì vynikající román - Inkvizitor od nìmeckého autora Siegfrieda OBERMEIERA. Pùsobivá mozaika nìkolika lidských osudù na konci støedovìku. Rozhodnì stojí za èas strávený v posteli. 8)

PS. napsal také Mezi touhou po moci a zbožností : životy høíšných papežù - dìjiny papežství, které se zamìøují zejména na ty osobnosti, které se svými skutky zpronevìøily poslání hlavy církve a zástupce Boha na zemi. O:)
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Bernard Gui

Unread post by Bernard Gui »

Velmi Vam Acomo dekuji za to, jak jste mne nazvala. I zde mi tak rikaji a mne to dela moc dobre. Jak se Vam roman libil? O cem byl presne? A bylo to hezke? Dekuji a preji Vam moc hezky vecer. =D> =D> =D>
Manunecka
Měšťan

Re: Historické Romány

Unread post by Manunecka »

Já mohu doporučit knihy Kena Folletta.

Pilíře země a volné pokračování (ovšem přibližně o 150 let později) Na věky věků.
"Dum spiro spero."
elizabeth
Vévodkyně

Manunecka wrote:Já mohu doporučit knihy Kena Folletta.

Pilíře země a volné pokračování (ovšem přibližně o 150 let později) Na věky věků.
Na věky věků byla strašná nuda, aspoň pro mě. Knihu jsem tady již hodnotila v tomto příspěvku (ihned po Zanyho doporučení )- přečetla jsem sice během dovolené, ale jak vidno, nebavilo mě to.
Pilíře jsem jen viděla jako seriál ale nečetla, Na věky věků mě od Folletových románů navěky odradilo. :D
Manunecka
Měšťan

Unread post by Manunecka »

elizabeth wrote:Na věky věků byla strašná nuda, aspoň pro mě.
Přiznávám i mě trvalo druhý díl přečíst "věky věků" ale Pilíře země jsem četla jedním dechem. :wink:
"Dum spiro spero."