Nové články na stránkách

O stránkách, dotazy, připomínky, kritika...

Moderators: elizabeth, Ježek, Katerina

Zany
Král
Has thanked: 1 time

Unread post by Zany »

Zany wrote:dovolím si za autora upozornit na nový èlánek
Matúš Èák Trenèiansky by Peacemaker
mohl by tam nìkdo z povolaných opravit nefungující odkazy na plnou velikost obrázkù?
Tekla
Vévodkyně

Re: blízká èlánková budoucnost

Unread post by Tekla »

Ježek wrote: Už drahnou dobu pøipravuji èlánek o agrární revoluci a kolonisaci, pokud by se mi ho podaøilo dopsat tento týden, tak bych ho hned vložil (Život), pak šel na øadu JL (Èeské dìjiny) a pak Závišùv køíž (Umìní).
jezku, jestli chces ty staroslovansky velikonoce, tak pocitej s tim, ze by mely jit v nedeli 16. brezna :)
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Ježek
Král
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Unread post by Ježek »

Zany wrote: mohl by tam nìkdo z povolaných opravit nefungující odkazy na plnou velikost obrázkù?
Omlouvám se velice, opraveno, vím, èím to je (vkládá to do adresy amp;), ale nevím, co to dìlá - to je jedno, ohlídám si to pro pøíštì.
Tekla wrote: jezku, jestli chces ty staroslovansky velikonoce, tak pocitej s tim, ze by mely jit v nedeli 16. brezna :)
Pokud dobøe poèítám, tak to je po tìch 3 èláncích. Ten poslední vychází na 9.3. Samozøejmì chci.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Zany
Král

Unread post by Zany »

Ježku, k té tvé Kolonizaci
  • chybný odkaz na èlánek Slezsko za vlády tìchto Piastovcù - zase ty hloupé ampersandy
  • dtto odkaz na èlánek o slezských Piastovcích
  • "nìkolik usedlostí na urèitém katastru, (viz obrázek), " - nechápu jaký obrázek, nevypadl ti tam nìjaký?
Ježek
Král

Unread post by Ježek »

Zany wrote:zase ty hloupé ampersandy
Automaticky se pøidávají pøi editaci èlánku do adres odkazù na jiné èlánky za ten zavinutec. Takže když je v èlánku více odkazù, tak je tøeba je projet a umazat to - hloupá práce navíc
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Ježek
Král

nový artikul

Unread post by Ježek »

http://www.e-stredovek.cz/view.php?naze ... 2008030002 Nový èlánek - neroztahují vám to pøíliš obrázky?
elizabeth
Vévodkyně
Been thanked: 1 time

Re: nový artikul

Unread post by elizabeth »

Ježek wrote:http://www.e-stredovek.cz/view.php?naze ... 2008030002 Nový èlánek - neroztahují vám to pøíliš obrázky?
Do dýlky? No to urèitì roztahují... :lol: :lol: 8)
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Ježek
Král

Unread post by Ježek »

elizabeth wrote:
Ježek wrote:http://www.e-stredovek.cz/view.php?naze ... 2008030002 Nový èlánek - neroztahují vám to pøíliš obrázky?
Do dýlky? No to urèitì roztahují... :lol: :lol: 8)
Roztahují trochu ten støední panel, ale øekl bych, že celkem únosnì
Viola
Královna

Unread post by Viola »

Ježek wrote:Roztahují trochu ten støední panel, ale øekl bych, že celkem únosnì
Mnì ne
Zany
Král

Unread post by Zany »

ještì k tomu èlánku o Závišovu køíži
- A. Cechner není autorem celého Soupisu památek, jak by mohlo vyplývat z uvedené citace, to bylo mnohasvaznové dílo a A. Cechner sepsal pøíslušný díl ke Kaplicku, takže správnì by mìlo být:
Antonín Cechner, Soupis památek historických a umìleckých v politickém okresu Kaplickém. Praha 1921.
Mám k dispozici skeny tohoto díla, kde jsou i pìkné obrázky vèetnì rytiny G. de Groose, která asi zachycuje i pùvodní podstavec odevzdaný r. 1810. Pokud bude zájem, mùžu poskytnout k doplnìní èlánku
elizabeth
Vévodkyně

Zany wrote:ještì k tomu èlánku o Závišovu køíži
- A. Cechner není autorem celého Soupisu památek, jak by mohlo vyplývat z uvedené citace, to bylo mnohasvaznové dílo a A. Cechner sepsal pøíslušný díl ke Kaplicku, takže správnì by mìlo být:
Antonín Cechner, Soupis památek historických a umìleckých v politickém okresu Kaplickém. Praha 1921.
Mám k dispozici skeny tohoto díla, kde jsou i pìkné obrázky vèetnì rytiny G. de Groose, která asi zachycuje i pùvodní podstavec odevzdaný r. 1810. Pokud bude zájem, mùžu poskytnout k doplnìní èlánku
To asi tìžko, pouze v okrese Kaplickém, protože je také zcela jistì autorem ”Soupisu památek umìleckých a historických v politickém okresu Broumovském” z roku 1930 a také Soupisu památek historických a umìleckých v politickém okresu Novopackém (Praha, 1909) a zøejmì nejen v mìstské knihovnì v Rakovníku mají k prezenènímu vypùjèení také Soupis památek historických a umìleckých v království èeském od pravìku do poèátku XIX. století, díl první z roku 1911 a druhý z roku 1913 (viz. Knihovna Rakovník)

Zany, nemìla být pøipomínka spíš u èlánku než zde?
Zany
Král

Unread post by Zany »

elizabeth wrote:To asi tìžko, pouze v okrese Kaplickém
ale já nenapsal, že je autorem jen toho Kaplicka :-) Jestli se nepodílel i na ostatních dílech jsem neovìøoval, bo se mi to nezdálo podstatné, pro ten èlánek je relevantní pouze to Kaplicko. Kompletní sérii mají i tady v pražské mìstské knihovnì, svého èasu byly alespoò nìjaké díly i absenènì, bohužel už nejsou.

- a tady internì na fóru se mi to zdálo pøíhodnìjší...
- a ty obrázky teda asi nechceš...?
elizabeth
Vévodkyně

Zany wrote:
elizabeth wrote:To asi tìžko, pouze v okrese Kaplickém
ale já nenapsal, že je autorem jen toho Kaplicka :-) Jestli se nepodílel i na ostatních dílech jsem neovìøoval, bo se mi to nezdálo podstatné, pro ten èlánek je relevantní pouze to Kaplicko. Kompletní sérii mají i tady v pražské mìstské knihovnì, svého èasu byly alespoò nìjaké díly i absenènì, bohužel už nejsou.

- a tady internì na fóru se mi to zdálo pøíhodnìjší...
- a ty obrázky teda asi nechceš...?
Obrázky bych chtìla ale nìjak se mi po té poslední anabázi ( kolik jsi s tím mìl práce) nechtìlo to po Tobì žádat.
Dobøe ale pøesuòme to alespoò do Záviše.

Ant. Cechner je autorem i celé øady dalších: viz Univerzitní knihovna v Olomoucinebo
Knihovna fil. fakulty Karlovy Univerzity
Je ale pravdou, že jsou i další autoøi napø.

http://knihy.abz.cz/prodej/soupis-pamat ... rachaticky

nebo viz:

http://hostivice-mesto.cz/mesto.php?page=hk&s=historie

A taky jsem našla toto:
http://www.adplus.cz/katalog/titul/soup ... kem-xv-216
škoda, že nemám zbyteèné finance, hned bych si ji zakoupila... :?

Co bys teda navrhoval? Zmìnit na spoluautor? Já jsem v tý vìtì jen chtìla pøiblížit, kdo byl Ánt. Cechner, už ne to, že tahle citace je pøímo z Soupisu památek historických a umìleckých v politickém okresu Kaplickém. Nejsem si totiž jista, kolik lidí ví, kdo Ant. Cechner vùbec byl. :D
Zany
Král

Unread post by Zany »

elizabeth wrote:Obrázky bych chtìla ale nìjak se mi po té poslední anabázi ( kolik jsi s tím mìl práce) nechtìlo to po Tobì žádat.
to si nìjak nevybavuju na nìjakou anabázi :)
elizabeth wrote:A taky jsem našla toto:
http://www.adplus.cz/katalog/titul/soup ... kem-xv-216
škoda, že nemám zbyteèné finance, hned bych si ji zakoupila...
to je šílená pálka, tuhle pøinesl na KAS Úlovec asi tøi díly a chtìl za nì pár stovvek, urèitì mnohem míò než v té Dláždìné
elizabeth wrote:Co bys teda navrhoval? Zmìnit na spoluautor?
navrhoval bych zmìnit to na nìco ve smyslu

"Antonín Cechner ve 42. díle Soupisu památek vìnovaném Kaplicku píše:
„Blíže levé strany jest v dlažbì žulová deska, zdobená tøemi pìtilistými rùžemi, pod níž dle tradice prý pochováno jest tìlo Záviše z Falkenštejna“
(A. Cechner: Soupis památek historických a umìleckých v království èeském od pravìku do poèátku XIX. století, XLII. Politický okres Kaplický, Archaeologická kommisse pøi Èeské akademii, Praha 1921)

mj. se tam zmiòuje i o odlišném uložení Závišovy hlavy:
„Blíže levé strany jest v dlažbì žulová deska, zdobená tøemi pìtilistými rùžemi, pod níž dle tradice prý pochováno jest tìlo Záviše z Falkenštejna“. Hlava uložena dle téhož pramene do levé zdi
Zany
Král

Unread post by Zany »

elizabeth
Vévodkyně

A co tato formulace:

Antonín Cechner, jenž je jedním z autorù mnohasvazkového díla "Soupis památek historických a umìleckých v království èeském od pravìku do poèátku XIX. století", ve 42. díle tohoto Soupisu památek, vìnovaném Kaplicku, píše: „Blíže levé strany jest v dlažbì žulová deska, zdobená tøemi pìtilistými rùžemi, pod níž dle tradice prý pochováno jest tìlo Záviše z Falkenštejna“. Hlava uložena dle téhož pramene do levé zdi.

A díky za obrázky... :lol:
Zany
Král

Unread post by Zany »

nebo tak, to už nechám na tobì, ty jsi autorka èlánku :)
Tekla
Vévodkyně

nove clanky

Unread post by Tekla »

Já bych tu chtìla vyseknout poklonu Kateøinì i Elisabeth za nové èlánky - páè se mi nevimproè vùbec nedaøí pøipojit jakýkoliv komentáø ke kterémukoliv èlánku...

takže holky - moc pìkný poètení, jen tak dál!... =D> :D
Ježek
Král

èlánky výhledovì

Unread post by Ježek »

Teï bude èlánek od Katky - II. díl JL, pak bych mohl dát zase úryvek z Galla anonyma (30.3.)
Po srazu tam mùžeme zveøejnit refaráty.
Ale jak ty 3 týdny mezitím?
Tekla
Vévodkyně

Re: èlánky výhledovì

Unread post by Tekla »

Ježek wrote:Teï bude èlánek od Katky - II. díl JL, pak bych mohl dát zase úryvek z Galla anonyma (30.3.)
Po srazu tam mùžeme zveøejnit refaráty.
Ale jak ty 3 týdny mezitím?
Tak ja muzu sesmolit neco o Polabanech - koneckoncu mam k tomu ted doma hodnotnou literaturu :wink: ale nevim, jestli to stihnu za tri tydny - spis pocitej s tim terminem za 5 tydnu...