Kdo byl synovcem Eduarda Vyznavaèe?

Dějiny do roku 1197 (druhý nástup Přemysla I.) - stěhování národů, Sámova říše, Velká Morava, české knížectví a nedědičné království (Vratislav a Vladislav). Světové dějiny do konce 12. století

Moderátor: Ježek

Přibík z Pořešína

Kdo byl synovcem Eduarda Vyznavaèe?

Nový příspěvek od Přibík z Pořešína »

Zdravím přátelé dnes jsem v jednom časopise zahlédl test a tam byla otazka:

Kdo velel Normanským vojskům v bitvě u Hastingsu roku 1066?

Jako napověda byli iniciáli L.D.T

Dotěď jsem žil v domění, že Normanům velel Vilem vévoda normanský nebo tomu bylo jinak ?
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Kdo byl synovcem Eduarda Vyznavaèe?

Nový příspěvek od Katerina »

Martin z Poøešína píše:Zdravím přátelé dnes jsem v jednom časopise zahlédl test a tam byla otazka:

Kdo velel Normanským vojskům v bitvě u Hastingsu roku 1066?

Jako napověda byli iniciáli L.D.T

Dotěď jsem žil v domění, že Normanům velel Vilem vévoda normanský nebo tomu bylo jinak ?
Škoda, že js se nepodíval, koho v tom časopise měli jako správnou odpověd - zajímalo by mě to. Žla jsem totiž ve stejném "bludu" jako ty. :)

A docela by mě jímalo, jaká osoba se ukrává za těm iniciálami - at už u Hastingsu bojovala, či nkoliv.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
mortimer.r
Sedlák
Příspěvky: 12
Registrován: 02 zář 2008 16:02

Nový příspěvek od mortimer.r »

Tu nápovědu nechápu. Vrchní velitel vojska byl samozřejmě Vilém, který sám velel středu vojska. Levému křídlu pak velel hrabě Alan Bretaňský a pravému Eustach Buloňský.
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Michal »

Ano Vilém byl vnuk sestry otce Eduarda Godwina. Levoboček byl, protože otec ho měl s ženou z lidu, asi jako Břetislav byl synem Oldřicha a Boženy. :wink:
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
Uživatelský avatar
mortimer.r
Sedlák
Příspěvky: 12
Registrován: 02 zář 2008 16:02

Nový příspěvek od mortimer.r »

Michal píše:Ano Vilém byl vnuk sestry otce Eduarda Godwina. Levoboček byl, protože otec ho měl s ženou z lidu, asi jako Břetislav byl synem Oldřicha a Boženy. :wink:
Eduard Vyznavač nepocházel z rodu Godwinovců. Ten patřil k staré anglosaské dynastii, která sahala až do 8.století. Godwinovci mu jen strčili do postele svojí sestru, aby tak získali větší vliv na vládě. Eduard s ní podle všeho vůbec nespal - buď proto, že byl tak zbožný, o čemž pochybuji, anebo proto, že byl homosexuál, k čemuž se přikláním.
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Michal »

mortimer.r píše:
Michal píše:Ano Vilém byl vnuk sestry otce Eduarda Godwina. Levoboček byl, protože otec ho měl s ženou z lidu, asi jako Břetislav byl synem Oldřicha a Boženy. :wink:
Eduard Vyznavač nepocházel z rodu Godwinovců. Ten patřil k staré anglosaské dynastii, která sahala až do 8.století. Godwinovci mu jen strčili do postele svojí sestru, aby tak získali větší vliv na vládě. Eduard s ní podle všeho vůbec nespal - buď proto, že byl tak zbožný, o čemž pochybuji, anebo proto, že byl homosexuál, k čemuž se přikláním.
Ano, máš pravdu, Eduard Vyznavač nebyl z rodu Godwinů, ale byl synem
Ethelreda II. Nerozvážného. Chybička se vloudí. :oops: :wink:
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 0 hostů