Sámo - náš největší panovník

Dějiny do roku 1197 (druhý nástup Přemysla I.) - stěhování národů, Sámova říše, Velká Morava, české knížectví a nedědičné království (Vratislav a Vladislav). Světové dějiny do konce 12. století

Moderátor: Ježek

Uživatelský avatar
Wladislaus
Kníže
Příspěvky: 385
Registrován: 18 led 2020 08:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Sámo - náš největší panovník

Nový příspěvek od Wladislaus »

Dál se k tomu všemu vyjádřím, až představíte svoji hypotézu celou.
jozef
Panoš
Příspěvky: 57
Registrován: 04 čer 2023 16:08

Re: Sámo - náš největší panovník

Nový příspěvek od jozef »

Dobrý deň p.Wladislaus

Výborne p.Wladislaus, výborne....

A môžeme začať napríklad aj tou motiváciou Sama k odchodu z jeho miesta pôvodu, na ktorú som si Vás dovolil upozorniť už v príspevku : od jozef » 10 led 2024 16:01.

Aká by teda potom bola jeho motivácia k odchodu, v prípade tých teórií, ktoré postulát, alebo ak chcete aj úzus, že Samo pochádzal zo súčastného Sens, vydávajú za historickú realitu ?

A ešte Vás chcem pekne poprosiť o pomoc. V príspevku : od jozef » 08 led 2024 20:35, som udal adresu predmetného originálneho zápisu o ....pago Senonago....

[https://tile.loc.gov/storage-services/s ... _20005.pdf]

Tých opisov však existuje viac. Neviete mi prosím udať adresy ostatných, pôvodných, fotokópií kroník ? Za pomoc vopred ďakujem.
Naposledy upravil(a) jozef dne 06 úno 2024 18:18, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Wladislaus
Kníže
Příspěvky: 385
Registrován: 18 led 2020 08:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Sámo - náš největší panovník

Nový příspěvek od Wladislaus »

jozef píše: 06 úno 2024 13:57 A ešte Vás chcem pekne poprosiť o pomoc. V príspevku : od jozef » 10 led 2024 16:01, som udal adresu predmetného originálneho zápisu o ....pago Senonago....

[https://tile.loc.gov/storage-services/s ... _20005.pdf]

Tých opisov však existuje viac. Neviete mi prosím udať adresy ostatných, pôvodných, fotokópií kroník ? Za pomoc vopred ďakujem.
Bohužel v tomhle vám nepomůžu. Dosud jsem neměl důvod je hledat a nemám ani teď. Naopak mě udivuje, že jste je ke své hypotéze nepotřeboval už někdy dříve a sháníte se po nich až teď. Tohle jste měl udělat už před 10 lety...
jozef píše: 06 úno 2024 13:57 A môžeme začať napríklad aj tou motiváciou Sama k odchodu z jeho miesta pôvodu, na ktorú som si Vás dovolil upozornil už v príspevku : od jozef » 10 led 2024 16:01.

Aká by teda potom bola jeho motivácia k odchodu, v prípade tých teórií, ktoré postulát, alebo ak chcete aj úzus, že Samo pochádzal zo súčastného Sens, vydávajú za historickú realitu ?
Mě ale nezajímá, jaká by byla motivace Sáma, pokud je Sens jako místo jeho původu historická realita, protože tyto motivace jsou dostatečně známé. Jestliže píšu, že se k tomu všemu vyjádřím až poté, co představíte svoji hypotézu celou, tak mám tím na mysli CELOU, ne jen kousek, který sám o sobě stojící mimo souvislosti zase bude něčím kontroverzní. Takže vás prosím - sepište to celé komplet, od Sámova původu, přes jeho motivaci, až po místo, kam podle vás přišel, včetně důkazů a argumentů. Děkuji
jozef
Panoš
Příspěvky: 57
Registrován: 04 čer 2023 16:08

Re: Sámo - náš největší panovník

Nový příspěvek od jozef »

Dobrý deň p.Wladislaus

Nevadí p.Wladislaus, nevadí....

Ja som ich pred desiatimi rokmi síce "evidoval", len ich nemám uložené, napr. toto by mal byť jeden výpis z nich :

" Anno 40 regni Chlotharii, homo quidam, nomine Samo, natione Francus, de pago Sennonago plures secum negotiantes ascivit, ad exercendum negotium in Sclavos , cognomento Winidos, perrexit. "

a toto ďalší :

" Anno 40. regni Chlothariae homo nomen Samo natione Francos de pago Senonago plus recus negutiantes adcivit, exercendum negucium in Sclavos coinomento Winedos perrexit. "

A teraz by som potreboval priamo ich fotky fotokópie, či scany z príslušných kroník.
No nevadí......, len si niekedy už sám sebe pripadám, že permanentne a "furt", niečo dookola len hľadám, vlastne celý život. No čo už, idem hľadať ďalej.........

Len by som prijal Váš väčší....., ale nič, nevadí, len mi to všetko dlho trvá.
Samo

Re: Sámo - náš největší panovník

Nový příspěvek od Samo »

Uživatelský avatar
Wladislaus
Kníže
Příspěvky: 385
Registrován: 18 led 2020 08:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Sámo - náš největší panovník

Nový příspěvek od Wladislaus »

Samo píše: 17 dub 2024 17:36 Byl Sámo Přemyslovec? https://medium.seznam.cz/clanek/zeptej- ... vcem-53389
Že Sámo není vyobrazený ve Znojemské rotundě, je v tom článku myslím dost jasně vysvětleno. Jednu chvíli jsem tuhle myšlenku zkoumal a hledal na netu, čím by se dala podložit. Nenašel jsem zhola nic přesvědčivého.

Jestli měli Přemyslovci Sámovy geny? Úplně bych to zatím nezavrhoval. V článku se vůbec nezmiňuje DNA, která by odpověď mohla minimálně naznačit. Pokud by v kraji kolem města Sens (nebo celkově ve Francii) žil dnes někdo se stejným haplotypem, jako mají Přemyslovci (bohužel ho zatím stále neznáme, nebo aspoň ne oficiálně), pak by tam určitá možnost byla! Vždycky ale existuje pravděpodobnost, že daná linie třeba vymřela. Pak by pomohly už jenom historické vzorky DNA z nějakého hřbitova ze 6. století například.

Tady se tohle téma trochu naťuklo:
viewtopic.php?t=189&start=140
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1366
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 20 times

Re: Sámo - náš největší panovník

Nový příspěvek od Ingolf »

Wladislaus píše: 19 dub 2024 21:10Že Sámo není vyobrazený ve Znojemské rotundě, je v tom článku myslím dost jasně vysvětleno. Jednu chvíli jsem tuhle myšlenku zkoumal a hledal na netu, čím by se dala podložit. Nenašel jsem zhola nic přesvědčivého.
Jsem narazil jen na myšlenku, možná je taky od Zástěry, že jméno Znojm/Znaim pochází os Sáma/Zama, a tak že v té rotundě bude namalovaný Sámo :)
Uživatelský avatar
Wladislaus
Kníže
Příspěvky: 385
Registrován: 18 led 2020 08:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Sámo - náš největší panovník

Nový příspěvek od Wladislaus »

Ingolf píše: 20 dub 2024 14:48
Wladislaus píše: 19 dub 2024 21:10Že Sámo není vyobrazený ve Znojemské rotundě, je v tom článku myslím dost jasně vysvětleno. Jednu chvíli jsem tuhle myšlenku zkoumal a hledal na netu, čím by se dala podložit. Nenašel jsem zhola nic přesvědčivého.
Jsem narazil jen na myšlenku, možná je taky od Zástěry, že jméno Znojm/Znaim pochází os Sáma/Zama, a tak že v té rotundě bude namalovaný Sámo :)
Ta násilnost spojení Sáma se Znojmem úplně bije do očí :D Pochopil bych nadšení pro nějakou myšlenku, ale mnohem častěji by to chtělo krapet víc soudnosti.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů