Sámo - náš největší panovník

Dějiny do roku 1197 (druhý nástup Přemysla I.) - stěhování národů, Sámova říše, Velká Morava, české knížectví a nedědičné království (Vratislav a Vladislav). Světové dějiny do konce 12. století

Moderátor: Ježek

Wladislaus
Kníže
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Sámo - náš největší panovník

Nový příspěvek od Wladislaus »

Dál se k tomu všemu vyjádřím, až představíte svoji hypotézu celou.
jozef
Panoš

Nový příspěvek od jozef »

Dobrý deň p.Wladislaus

Výborne p.Wladislaus, výborne....

A môžeme začať napríklad aj tou motiváciou Sama k odchodu z jeho miesta pôvodu, na ktorú som si Vás dovolil upozorniť už v príspevku : od jozef » 10 led 2024 16:01.

Aká by teda potom bola jeho motivácia k odchodu, v prípade tých teórií, ktoré postulát, alebo ak chcete aj úzus, že Samo pochádzal zo súčastného Sens, vydávajú za historickú realitu ?

A ešte Vás chcem pekne poprosiť o pomoc. V príspevku : od jozef » 08 led 2024 20:35, som udal adresu predmetného originálneho zápisu o ....pago Senonago....

[https://tile.loc.gov/storage-services/s ... _20005.pdf]

Tých opisov však existuje viac. Neviete mi prosím udať adresy ostatných, pôvodných, fotokópií kroník ? Za pomoc vopred ďakujem.
Naposledy upravil(a) jozef dne 06 úno 2024 18:18, celkem upraveno 2 x.
Wladislaus
Kníže
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Nový příspěvek od Wladislaus »

jozef píše: 06 úno 2024 13:57 A ešte Vás chcem pekne poprosiť o pomoc. V príspevku : od jozef » 10 led 2024 16:01, som udal adresu predmetného originálneho zápisu o ....pago Senonago....

[https://tile.loc.gov/storage-services/s ... _20005.pdf]

Tých opisov však existuje viac. Neviete mi prosím udať adresy ostatných, pôvodných, fotokópií kroník ? Za pomoc vopred ďakujem.
Bohužel v tomhle vám nepomůžu. Dosud jsem neměl důvod je hledat a nemám ani teď. Naopak mě udivuje, že jste je ke své hypotéze nepotřeboval už někdy dříve a sháníte se po nich až teď. Tohle jste měl udělat už před 10 lety...
jozef píše: 06 úno 2024 13:57 A môžeme začať napríklad aj tou motiváciou Sama k odchodu z jeho miesta pôvodu, na ktorú som si Vás dovolil upozornil už v príspevku : od jozef » 10 led 2024 16:01.

Aká by teda potom bola jeho motivácia k odchodu, v prípade tých teórií, ktoré postulát, alebo ak chcete aj úzus, že Samo pochádzal zo súčastného Sens, vydávajú za historickú realitu ?
Mě ale nezajímá, jaká by byla motivace Sáma, pokud je Sens jako místo jeho původu historická realita, protože tyto motivace jsou dostatečně známé. Jestliže píšu, že se k tomu všemu vyjádřím až poté, co představíte svoji hypotézu celou, tak mám tím na mysli CELOU, ne jen kousek, který sám o sobě stojící mimo souvislosti zase bude něčím kontroverzní. Takže vás prosím - sepište to celé komplet, od Sámova původu, přes jeho motivaci, až po místo, kam podle vás přišel, včetně důkazů a argumentů. Děkuji
jozef
Panoš

Nový příspěvek od jozef »

Dobrý deň p.Wladislaus

Nevadí p.Wladislaus, nevadí....

Ja som ich pred desiatimi rokmi síce "evidoval", len ich nemám uložené, napr. toto by mal byť jeden výpis z nich :

" Anno 40 regni Chlotharii, homo quidam, nomine Samo, natione Francus, de pago Sennonago plures secum negotiantes ascivit, ad exercendum negotium in Sclavos , cognomento Winidos, perrexit. "

a toto ďalší :

" Anno 40. regni Chlothariae homo nomen Samo natione Francos de pago Senonago plus recus negutiantes adcivit, exercendum negucium in Sclavos coinomento Winedos perrexit. "

A teraz by som potreboval priamo ich fotky fotokópie, či scany z príslušných kroník.
No nevadí......, len si niekedy už sám sebe pripadám, že permanentne a "furt", niečo dookola len hľadám, vlastne celý život. No čo už, idem hľadať ďalej.........

Len by som prijal Váš väčší....., ale nič, nevadí, len mi to všetko dlho trvá.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek